Müge Anlı, Soylu ve Gül’ü utandırmış mıdır?

"Türkiye enteresan bir ülke oldu… Mafya lideri, ülkenin İçişleri Bakanı’nın suçlarını ortaya döküp ‘hukuku’ hatırlatıyor; bir gazeteci cinayet ‘soruşturması’ yapıp, emniyete haber veriyor…"


Tr724'ten İlker Doğan'ın haberine göre 18 yaşında bir genç kızın cansız bedeni 6 yıl önce Ceyhan nehri kenarında bulunuyor. Üzerinde kimlik bile çıkmıyor. Sonradan adının Meliha Özsu olduğu öğrenilen kızın omzundan ve başından vurularak öldürüldüğü belirleniyor. Kimsesizler mezarlığına gömülüyor. Katilleri 6 yıldır elini kolunu sallayarak geziyor. Hiç kimsenin umurunda bile olmuyor.Aradan 6 yıl geçiyor. Annesi Aysel Gençtürk, kızının öldürüldüğünü ve kimsesizler mezarlığına gömüldüğünü öğreniyor. Eski kocası Yasin Özsu’nun kızının ölümünden daha önce haberdar olduğunu ancak kendisine haber vermediğini anlaması üzerine Müge Anlı’nın kapısını çalıyor.

EMNİYET’İN İŞİNİ MÜGE ANLI YAPIYOR


Müge Anlı, aileyi topluyor. Annenin iddialarını aktarıyor, baba Yasin Özsu’yu programa konuk ediyor. Genç kızın kocasının cezaevinden arkadaşını çağırıyor. Ekibini kızın cesedinin bulunduğu bölgeye gönderiyor. Köylülerle görüşüyor. Çevre köylere gidip araştırma yapıyor. Cesedin nereden atılmış olabileceği konusunda çıkarımlarda bulunuyor. Suyun akış hızını hesaplıyor. Cesedin kıyıya vuruş şeklini anlatıyor vs…

BABA NEREDEYSE HİÇ SORGULANMAMIŞ

Babanın açıklamalarındaki çelişkiler her geçen gün daha da artıyor. Yasin Özsu’nun, programda söylediği hiç bir şeyi polisteki ifadesinde anlatmadığı ortaya çıkıyor. İşin içerisine esrar ticareti giriyor vs.

Sonuç olarak Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı dün baba Yasin Özsu ve öldürülen genç kızın eşinin cezaevinden arkadaşı olan Şeyho Çınar hakkında gözaltı kararı çıkardı. Zira iki ismin söylediği her şey birbiriyle çelişiyordu.

6 YILDIR EMNİYET VE SAVCILIK NE YAPTI?

Meliha Özsu’nun 6 yıl sonra bile katillerinin bulunması için bir adım atılması önemli. Ancak burada bir sorun yok mu? 18 yaşında bir genç kız kafasından vurularak nehre atılıyor fakat ne savcılık ne de emniyet bu konuyla ilgili dişe dokunur hiç bir işlem yapmıyor!

Eldeki verilere göre sadece çevre köylere gidilerek kızın kimliği tespit edilebilecekken o bile yapılmamış. Çevredeki 2-3 köye bile emniyet/jandarma gönderilmemiş. Bu nedenle genç kız kimsesizler mezarlığına gömülüyor.

KİTAPLARDAN PARMAK İZİ BULAN EMNİYET NEREDE?

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Savcılık böyle bir olayın izini nasıl sürmez? Sağa sola atılan kitapların üzerindeki parmak izinden insanları gözaltına alan emniyet için 18 yaşındaki bir genç kızın katledilmesinin önemi yok mu?

Aradan 6 yıl geçmiş ve bu konuyla ilgili hiç bir ilerleme sağlanmamış. Anne Aysel Gençtürk, konuyla ilgili emniyete başvurduğunu ancak bir sonuç alamadığını anlattı programda.

Emniyet ve savcılığın 6 yıldır tabiri caizse kılını bile kıpırdatmadığı bir cinayet olayında sadece 1 hafta içerisinde Müge Anlı’nın ‘sayesinde’ iki gözaltı kararı çıkıyor.

Türkiye enteresan bir ülke oldu… Mafya lideri, ülkenin İçişleri Bakanı’nın suçlarını ortaya döküp ‘hukuku’ hatırlatıyor; bir gazeteci cinayet ‘soruşturması’ yapıp, emniyete haber veriyor…

Çok merak ediyorum; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ya da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Müge Anlı’nın programını izleyince, “Bizim devletin bütün imkanlarıyla yapamadığımızı, bir muhabir ve bir kameramanla yaptı. Yuh olsun bize!” diyerek utanmışlar mıdır acaba?

Hiç zannetmiyorum…
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ