"İnançla gerilmiş bir avuç topluluk her devirde mesajlarını dünyaya ulaştırabilir"

İlahiyatçı-yazar Hamdullah Öztürk bu haftaki Dini-Aktüel'de "Lokal bir hareketin global boyutlara ulaşabilmesi hangi şartlarda mümkün olur, Allah olaylara nasıl müdahale eder?" sorularına yanıt verdi.

**Müminler, inananlar, Allah için bir şey yapmak isteyenler, yaptığı işi Allah için yapanlar, işi yaparken Allah'ın nazarlarının kendi üzerlerinde olduğunu hissederek yapanlar varsa Allah-u Teala; 'Ben onları yollarıma hidayet ederim' diyor

**Bu iki sure (Ankebut ve Rum) bize diyor ki; şartlar imtihan gereği olarak aleyhinize cereyan edebilir, aleyhinize cereyan eden şartların süresi üçten dokuza uzayabilir, bu uzama sizi çok sıkıntıya sokabilir çok daralabilirsiniz, çok bunalabilirsiniz ama sabredin, sebat edin. Sizin karşınızdakilerde bir sabırla, fedakarlıkla üzerinize geliyorlar, sabırda onları aşın. Göreceksiniz darmadağın olup gidecekler ve sizin Allah için insanlarla kucaklaşma, sevgiyle göz göze gelip bakışma isteğiniz yani alemlere rahmet olan bir dinin inanan insanları olarak o dinin özündeki rahmetle insanların yüzüne tebessüm etmeniz gerçekleşecektir. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ