Nezarethanede moral kaynağı Ali Ünal oldu: 'Asın' dedim, ölmekten mi korkacağız!

15 Temmuz sözde darbesi her kesimden masumların kâbusu oldu. Hedefindeki en büyük kitle ise eğitimcilerdi. Bunlardan biri de öğretmen Ahmet Gökalp.

Önce Okulu kapandı sonra işinden edildi. Ahmet Gökalp için en büyük korku eşi hakkındaki gözaltı kararıydı. Biri 10, biri 6 yaşında ve en küçüğü de 60 günlük 3 kız babasıydı.

Gözaltı kararıyla birlikte eşini alıp emniyete gitti. Eşi sorgulanırken onu da sorguya aldılar. Hem kendi hem de 60 günlük çocuğuyla eşi nezarethanedeydi. Nezarethanede gördüğü hocası Ali Ünal ve Mustafa Ünal ona moral kaynağı oldu.


Daha sonra okulda çalıştığı tüm arkadaşları da aynı nezarethaneye alınmıştı. Ali Ünal’a 'İki öğrencinle yıllar sonra bir okulda değil de bir nezarethanedesiniz ne diyeceksiniz bu duruma?' diye sordu. Ali Ünal, 'Ben bu yaşanılanları yıllar öncesinden görmüştüm. Bu sıkıntıları bekliyordum' demişti.

Onlar 15 Temmuzun, eğitim camiasındaki ilk kurbanlarındandı. Dolayısıyla serbest bırakılmamaları gerekiyordu Ve hakim 'terör örgütü üyeliği'nden tutukladı onları. Hapis sürecinde de sıkıntılar bitmedi. Zalimler hapislere doldurduğu masum insanları içeride de yaşatmak istemiyordu. Silivri’de belirli bölgelere konuşlandırılan silahlar bunun göstergesiydi. Hapishanelere konuşlandırdığı silahlarıyla masum insanları kaçmaya çalışıyor gibi göstererek ve hepsini öldürmeyi amaçlıyordu. Ancak sosyal medya zalimlerin hain planlarının önünü aldı. Ahmet Gökalp ise isyan teşebbüsü ile ilgili cezaevinde başı çekenlerden biri olarak gösterildi. Adli suçlulardan yalancı şahitler bile ayarlandı. Ve Gökalp, bu sebeplerle görüş cezası aldı. Ve şimdi artık İsviçre'de. Ailesiyle birlikte yeniden kurduğu düzeniyle hayatına devam ediyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ