Cezaevinde ölen Ali Ayverdi’nin mektubu ortaya çıktı: Güven, sevgi vardı! Nerede kaldı eski dostlar?

Cezaevinde hayatını kaybeden hasta tutuklu Ali Ayverdi, tahliye olan dostuna vefatından önce bir mektup yazdı. Bir gün buluşacaklarını ve bugünleri neşeyle yad edeceklerini anlattı.
Geçirdiği beyin tümörü ameliyatı sonrası hayatını kaybeden hasta tutuklu Ali Ayverdi’nin 2 yıl önce tahliye olan cezaevi arkadaşına yazdığı mektup okuyanları duygulandırdı. Ayverdi edebiyatçı bir arkadaşına yazdığı mektupta okuduğu kitaplar ile ilgili sohbet tadında bilgi veriyor.


Ön yargıyı kırarak Zülfi Livaneli okuduğunu anlatan Ayverdi, yabancı kitapların yanı sıra Elif Şafak’ı okuduğundan da bahsediyor. Koğuşta tahliyelerle 22 kişi kaldıklarını anlatan Ayverdi mektubunda görüş, mektup ve telefon günleri derken hafta içinin hareketli geçtiğini sakin geçen hafta sonlarının ise sıkıcı olduğunu söylüyor.

VEFASIZ DOSTLARA ŞİİRLİ SİTEM

Cezaevine girdikten sonra arayıp sormayan vefasız dostları için yazdığı şiire de mektubunda yer veren Ayverdi mektubun sonunda ise tahliye sonrası planlarından bahsetmiş. Arkadaşına bir gün buluştuğumuzda cezaevi günlerini yad ederek ‘Hey gidi günler, ne talı günlermiş diyeceğiz’ diyen Ayverdi ‘Şimdi ise bu da geçer yahu diyoruz’ yazarak dostundan helallik istiyor.

İŞTE O MEKTUP…
APAR TOPAR AMELİYATA ALINMIŞTI

Beyin rahatsızlığı nedeniyle hafıza kaybı, fiziksel ve psikolojik sorunlar yaşan Ali Ayverdi için yakınlarının tüm uyarılarına rağmen Adalet Bakanlığı duyarsız kalmıştı. Hastalığı ilerleyen Ayverdi hastaneye sevki için de uzun süre beklemişti. Cezaevinden apar topar ameliyata götürülen Ayverdi ameliyat sonra hayatını kaybetti.


Kaynak: BOLD
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ