Ölen işçiyi delil olmasın diye yaktılar

Bağcılar'da asansör boşluğuna düşen işçinin cesedinin firma sahiplerinin aleyhine delil olmasın diye yakıldığı iddia edildi.
Bağcılar'da bir işçinin, asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirdiği, şirket çalışanlarının delil bırakmamak için cenazeyi yaktığı iddia edildi.

İstanbul Bağcılar Demirkapı Mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı gerçekleştirilen Albayraklar sitesinde asansör boşluğuna düşen bir işçinin cesedi delil bırakılmamak için yakıldığı iddia edildi.

Evrensel'in haberine göre, bir işçinin asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybettiği, Başak AŞ'ye ait firma çalışanlarının delil bırakmamak için 6. kattan aşağı düşen işçinin cenazesini yaktığı iddia edildi. Gazeteye konuşan Erkan Sevinç, asansör boşluğunda bulunan işçinin yakıldığını iddia etti. Sevinç şunları aktardı: "Sitedeki komşular yıkımcıların birkaç adamını koşarak kaçarken görmüşler. Tahmini delil bırakmamak için işçiyi yaktılar. Şu an olay yerine savcının gelmesi bekleniyor. Yıkım ruhsatı yok ve hiçbir tedbir alınmadan yapılan yıkımın kaçınılmaz sonu. Bu olaydan Bağcılar Belediyesi, Başak Aş, yıkımcılar sorumlu. Sigortasız işçi çalıştırıldığını bildirdiğimiz halde inceleme yapmayan sigorta kurumu sorumlu."


BELEDİYE SUÇU BAŞKASINA ATTI
Bağcılar Belediyesi Basın Danışmanı Hakkı Kırkaya "Bölgede yıkım çalışması taşeron şirket tarafından yapılıyor. Ölen kişi işçi değil. Kayıp işçimiz yok. Şu an savcının incelemesi ve yıkım çalışmaları devam ediyor" dedi.

GazeteDuvar'a konuşan Albayraklar Sitesi'nde evlerini vermek istemeyen 15 kişinin avukatı Hürriyet Azak ise Başak AŞ hakkında kaçak işçi çalıştırdıkları için suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. Azak, "Müvekkillerimle birlikte Başak A.Ş.’nin kaçak işçi çalıştırıldığına dair savcılıkta suç duyurusunda bulunmuştuk. Bugün yaşanan işçi ölümünü de SGK'ya bildirdik. Daha önce de burada çalışan işçilerin sigortalarının yapılıp yapılmadığını ve işçilerin kimlik tespitlerinin yapılmasını istemiştik. Fakat SGK belediyeye telefon açıp konuyu kapatıyordu" diye konuştu.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ