Elazığ’da uzaklaştırma talebi iki kez reddedilen kadın öldürüldü

Elazığ’ın Yazıkonak beldesinde tarlada çalışan 48 yaşındaki Kebire Atamaz, kendisini ‘tehdit ettiği’ gerekçesiyle iki kere uzaklaştırma kararı talep ettiği patronu tarafından öldürüldü.
Üç çocuk annesi Atamaz, 20 Ağustos’ta evinin önünde patronu Ömer Cankara ve M.Ş. tarafından öldürüldü. İki şüpheli de gözaltına alındı.

Cumhuriyet’ten Şirin Seçkin’in haberine göre dört ay önce Atamaz, patronu Cankara hakkında iki kere uzaklaştırma talebinde bulundu ancak her iki talep de Elazığ 1. Aile Mahkemesi tarafından reddedildi.

Elazığ başsavcılığına verdiği şikayet dilekçesinde Atamaz şu ifadeleri kullandı: “Beni sevdiği şeklinde, hakaret içerikli mesajlar, köy meydanında öldüreceğim içerikli tehditleri mesaj ve ses kayıtlarında var. Ömer Cankara ile aramda duygusal bir ilişki olmamıştır. Kendisi dediğim gibi kafayı bana takmıştır. Bu şahıstan dolayı ailemde huzur kalmamıştır. Eşimin telefonundan da beni tehdit etti. Mesaj kaydı var.”


Atamaz uzaklaştırma talebinin reddini ise ifadesinde şöyle anlattı: “Ömer Cankara isimli şahıs sürekli beni aramaktadır. Ben defalarca kendisine beni aramamasını söylememe karşın günde en az 20 kere aramaktadır. Ben kendisine karşı uzaklaştırma kararı talebinde bulundum. Ancak Aile Mahkemesince söz konusu GSM hattının şüpheli tarafından kullandığının net olmaması nedeniyle talebim reddedildi.”

‘İddia soyut’ dendi, ceza almadı

Şikayet üzerine ifade veren Cankara’nın, “Benim gururumla oynadı, bir tabur asker de gelse vuracağım” dediği tutanaklara geçti. Cankara jandarma eşliğinde karakola götürülürken, “Bu işten bir şey çıkmazsa ben Tayyib’in adamıyım siz görürsünüz… Savcının yazılı emri yoksa o savcıyı da FETÖ’cü diye aldıracağım” diye konuştu.

İfadelere karşın kararda iddianın soyut anlatımlardan ibaret olduğu, dosyada başka bir delil olmadığı gerekçe gösterilerek ceza verilmesine yer olmadığına karar verildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ