Diyarbakır’da duygulandıran ‘sosyal deney’

Diyarbakır sokaklarında gerçekleştirilen ve sosyal medyada dolaşıma giren bir sosyal deneyde, çocuk esnafların ‘açım’ diyen gençlere karşı gösterdikleri cömertlik büyük beğeni topladı.
Sosyal medyada dolaşıma giren Diyarbakır’da yapılmış bir sosyal deney izleyenleri duygulandırıyor.

BANA YEMEK ALIR MISIN?

Videoya kaydedilen görüntülerde, İstanbul’dan geldiklerini ve paraları olmadığı için aç kaldıklarını söyleyen gençler, Diyarbakır sokaklarında işportacılık yapan çocuklardan yardım istiyor. İlk görüntüde kavun satan bir çocuk, ”bana yemek alır mısın ?” diye soran bir gence, ”Alırım” diyerek cevap veriyor. İstanbul’dan geldiğini söyleyen genç ise, kendisine döner ve kola ısmarlayan çocuğa deney sonunda bir tablet hediye ediyor.

   
SEN SİMİTLE DOYMASIN

İkinci görüntüde ise, yine İstanbul’dan geldiği ve hiç parası olmadığını söyleyen bir genç simit satan bir çocuktan bedava simit ve su istiyor. Simit ve suyu veren çocuk, karnını doyurmaya çalışan gence, ”Senin boyun uzun abi sen simitle doymazsın, sana döner söyleyeyim” diyor.

Sosyal medyada dolaşıma giren görüntülerdeki çocuk esnafların civanmertliği büyük beğeni topladı. Yarım milyona yakın izlenen video viral oldu.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ