5 ilde eğitime kar tatili

Yoğun kar yağışı nedeniyle beş ilde eğitime bir gün ara verildi.
Dün başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilde okullar tatil edildi.

İşte tatil kararı alınan iller:

DÜZCE 


Düzce'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Yığılca ile  Kaynaşlı ilçelerindeki eğitim öğretim kurumlarında eğitime bugün ara verildiği  bildirildi. 

İlçe kaymakamlıklarından yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde  etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı  belirtildi.

Yapılan değerlendirmelerde, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı  veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerindeki tüm  okullarda eğitim öğretime bugün ara verileceği kaydedildi.

ÇORUM

Çorum'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime  bugün ara verildiği bildirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren  kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar yüzünden  mağduriyet yaşanmaması için Osmancık, Sungurlu ve Kargı ilçelerinde eğitime ara  verilmesi kararlaştırıldı.

Yapılan değerlendirme kapsamında Osmancık ilçesinde tüm okullarda,  Sungurlu ilçesindeki tüm köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler  için, Kargı ilçesinde de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün  eğitime ara verildiği öğrenildi.

KASTAMONU

Kastamonu kent merkezinde, yoğun kar yağışı  nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullarda, olumsuz hava  koşulları nedeni ile eğitim öğretime 21 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.  

KARABÜK

KARABÜK'te kar yağışı nedeniyle okullar yarın 1 gün süreyle tatil edildi. 

Karabuk Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde okulların çarşamba günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada hamile ve engelli kamu görevlilerinin de izinli sayılacağı bildirdi. (DHA)

BARTIN

Bartın’da kar nedeniyle eğitime bugün ara verildiği  bildirildi. 

Bartın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar, soğuk ve  buzlanmadan dolayı 21 Aralık Çarşamba il genelindeki tüm okullarda eğitime ara  verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, il genelinde hamile ve engelli tüm kamu  çalışanlarının da yarın idari izinli sayıldığı ifade edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ