Teniste bir devir kapanıyor: Federer kariyerini noktalayacağını açıkladı

Karakteri, sıradışı yeteneği ve kazandığı 20 grand slam’le tarihin en büyük sporcularından biri olan Roger Federer, tenise veda ediyor.

Tenisin gelmiş geçmiş en büyük yetenekleri arasında gösterilen ‘Ekselansları’ lakaplı İsviçreli sporcu Roger Federer, tenisi bırakıyor.

Geçtiğimiz 8 Ağustos’ta 41. doğum gününü kutlayan efsane, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla 23-25 Eylül tarihlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek Laver Cup’ın ardından kortlara veda edeceğini duyurdu.


Twitter’dan yaptığı 4 sayfalık açıklamada, son üç yılının sakatlıklar ve ameliyatlarla geçtiğini hatırlatan Federer, formda bir şekilde dönmek için çok çalıştığını ancak vücudunun kapasitesini ve limitlerini bildiğini kaydederek, “41 yaşındayım. 24 yılda bin 500'den fazla maç yaptım” dedi.

Federer, “Tenis bana daha önce hayal ettiğimden çok daha cömert davrandı. Şimdi profesyonel kariyerimin sonlanması gerektiğinin farkındayım. Londra'daki ATP turnuvası Laver Cup benim son turnuvam olacak. Gelecekte yine tenis oynayacağım ancak bu kesinlikle Grand Slam'ler veya turnuvalar olmayacak” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ