Emenike nereye gidiyor?

Fenerbahçe’de disiplinsiz davranışlarıyla Dick Advocaat’ı bıktırıp kadro dışı kalan Nijeryalı forvet, Rusya’ya geri dönmeye yakın duruyor. Spartak Moskova’nın yeniden istediği tecrübeli golcü için maaşına karşılık transfer seçeneği öne çıkıyor.
Fenerbahçe’de bir türlü isteneni veremeyen ve Dick Advocaat’ın raporuyla kadro dışı kalan Emmanuel Emenike’nin gönderilmesi için hazırlıklar yapılıyor. Son 3 senedir sürekli olarak sorunlarla gündeme gelen Emenike’nin durumundan sıkılan sarı-lacivertliler elden çıkarmayı planlıyor. Kiralık göndermeye de sıcak bakmayan ve tamamen Nijeryalı yıldızla yolları ayırmayı düşünen Fenerbahçe’de Rusya’dan gelen teklif gündeme alındı.

2011-13 yılları arasında forma giydiği Spartak Moskova’nın yeniden Emenike ile ilgilenmesi önemli bir fırsat olarak ön plana çıktı. Rusya’nın Sportfakt sitesine konuşan tecrübeli yıldızın menajeri Erdem Konyar, Spartak Moskovalı yöneticilerle transfer görüşmesi yapacaklarını doğruladı. Menajer Konyar, “Başkent Moskova’da sezon sonuna kadar kiralık transferi için yarın (bugün) görüşmeler yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bu arada Fenerbahçe yönetiminin ise 28 yaşındaki golcüyü Spartak Moskova’ya vermek istediği aktarıldı. Sarı-lacivertlilerin herhangi bir bedel istemediği, sadece sezon sonuna kadar olacak maaşının Rus kulübü tarafından karşılanması konusunda ısrar ettiği öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ