Arda Turan'a sürpriz ödül!

İspanya’nın başkenti Madrid’de faaliyet gösteren Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası, Barcelona’da forma giyen milli futbolcu Arda Turan’a ‘Bireysel başarı’ ödülü verdi.
İspanya’nın başkenti Madrid’de faaliyet gösteren Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası, Barcelona’da forma giyen milli futbolcu Arda Turan’a “Bireysel başarı” ödülü verdi.

Madrid’deki Villa Magna otelde düzenlenen ödül töreni, İstanbul’da meydana gelen terör saldırlarılarında hayatlarını kaybedenlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ile başladı. Türkiye’nin Madrid Büyüleçisi Ömer Önhon, İspanya Enerji ve Turizm Bakanı Alvaro Nadal ile 200’e yakın davetlinin katıldığı törende, Arda Turan ile birlikte 2016 yılında Türk-İspanyol ilişkilerine katkılarından dolayı Türkiye’den Doğuş Grubu, İspanya’dan da FICOSA şirketlerine ödül takdim edildi.

Arda Turan, ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Bazı kötü şeyler yaşıyoruz, ülkemiz olarak sıkıntı çekiyoruz ama yine de İspanyollara ve İspanya Futbol Federasyonuna teşekkür ediyorum. Bizler sempatik, samimi insanlarız. Ülkeme ve kendime sabır diliyorum. Ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum.” dedi.

Turan, konuşmasında salondaki Türk ve İspanyol iş adamlarına da seslenerek, şunları belirtti:

“İlk olarak hepiniz buraya çok şık kıyafetlerle gelmişsiniz. Ama bir şey var, ben sporcu olarak sizler de iş adamı olarak bazı şeyleri değiştirmeliyiz. Belki daha fazla makam, daha fazla güzel şeyler yerine insanlık adına da güzel şeyler yapabiliriz. Önce kendimize bakma zamanı geldi. Ülkemde ve Orta Doğu’da insanlık dışı şeyler oluyor. Hiçbir şey yapmasanız dua edebilirsiniz.”
Arda Turan, ağabeyi olarak tanıttığı Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile beraber ödül almaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, ” Onun yolundan gitmek benim için bir onurdur.” ifadelerine yer verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ