Antep'de İbrahim Üzülmez depremi

Beşiktaş'a yenildiği maçın sonrasındaki açıklamalarda Beşiktaş'a göz kırptı, Antep taraftarı çok öfkelendi.
Spor Toto Süper Lig'in 16. haftasında Beşiktaş'ın evindeki 1-0'lık galibiyetin ardından Gaziantep'te büyük öfke yaşandı..

Vodafone Arena'da oynanan maçın ilk yarısında iki Gaziantepsporlu sakatlık sebebiyle yerde kalınca Beşiktaşlı taraftarlar 'İbo takımı ayağa kaldır' şeklinde tezahürat yapmıştı...

Üzülmez, taraftarların bu çağrısına kulak vererek takımına 'ayağa kalkın' şeklinde hareketlerde bulundu.


Gaziantepsporlu taraftarlar ise bu duruma büyük tepki gösterdi. Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren Gaziantepspor TV hesabı 'Gaziantep, takımı ayağa kaldır' başlığıyla, "Maçtan önce rahatlıkla 'İleride Beşiktaş'a hoca olmak istiyorum' diyen, maç içinde Beşiktaş taraftarına güzellik yapıp takıma 'Ayağı kalkın' diye bağıran İbrahim Üzülmez sen de amatörsün! Gaziantepspor'u yükselme basamağı olarak gören hocalardan ve beceriksiz yönetimden bıktık!'" açıklamasını yaptı.

Kırmızı-siyahlı takımın teknik direktörü İbrahim Üzülmez, "Zor bir geceydi. Tabii ki bir takım değişimleri yapmak kolay değil ama takım olarak 3 haftaya baktığımızda bugün ortaya koyulan mücadeleden dolayı oyuncularımı kutluyorum. Geçen hafta kaybeden Beşiktaş seyirci ve saha avantajını kullandı bugün. Baskıyı da hissettirdiler. Burada Beşiktaş'a karşı oynamak kolay değil. Bugün evet kaybettik ama maçın geneline baktığımızda 4-5 çok net gol pozisyon bulduk. Bu kadar pozisyon yakalayıp birini değerlendirseydik çok daha farklı olabilirdi. Oyuncularımı kutluyorum. Zor bir süreçteyiz.

Son 7 maçı kaybetmiş bir takımdan bahsediyoruz. İnanıyorum ki Gaziantep takımı ikinci yarı itibariyle çıkış yakalayacak. Kolayı herkes seçer biz zora talip olduk. Bütün takım arkadaşlarımızın karakter göstermesi gerek.

Puanı fazlasıyla hak ettiğimizi düşünüyorum. Beşiktaş'tan daha çok gol pozisyonumuz var. Penaltının uzaktan yakından alakası yok. Biz öyle karakterde insanlar değiliz taraftar yanlış tanımış olabilir. Hakemlerin de dikkat etmesi gerek. Beşiktaş şampiyonluğun en önemli adaylarından biridir.

Böylesine maçlarda onlardan daha fazla istememiz lazım. Bizim için eksik olan final pozisyonlarındaki eksiklikti" diye konuştu.

Genç çalıştırıcı, "Duygulanmamak elde değil. 11 sene bu takımda kaptanlık yapmış bir oyuncuyum. Farklı ve özel bir camia benim için. Ayrılırken de kaptanlık pazubandını da hala evimde saklıyorum ancak Beşiktaş aşkıyla mücadele ettiğim için çok oyuncular gelmesine rağmen en çok oynayan oyunculardan biriyim. Siyah-beyaz bizim için çok anlam ifade ediyor.

Müthiş bir stat olmuş ancak İnönü'nün ambiyansını daha çok özlüyorum. Hedefim tabii ki Allah nasip ederse bu camianın başında kim olmak istemez. Benim de hedeflerim Beşiktaş'ın başında olmak. Geçen sene müthiş bir başarı yaptık. Bu başarıyı Gaziantepspor'da da yakalamak istiyoruz. Sonunda neden olmasın. Kaliteli oyuncularla beraber o sinerjiyi yakalarsak bunu daha iyi yaparız. Vodafone Arena'da taraftarın 'Deli İbrahim' tezahüratı onların Deli İbrahim'i olarak Allah inşallah bize nasip eder" ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ