Ahmet Önder: Acı dayanılmaz boyuta ulaştı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 5. gününde artistik cimnastik genel tasnif finalinde mücadele eden milli sporculardan Ahmet Önder, sakatlığı nedeniyle atlama masası finalini riske atmamak için finali yarıda bırakmıştı.

Ariake Cimnastik Merkezi'nde gerçekleştirilen bireysel genel tasnif final müsabakalarında Ahmet Önder ile Adem Asil, yer aleti, kulplu beygir, halka, atlama masası, paralel bar ve barfikste disiplinlerinde mücadele etti.

Dördüncü rotasyonda milliler paralel bara geçti. Omzunda ağrısı olan Ahmet Önder, bu disipline başlayamadı ve finalden çekildi. Madalya ihtimali kalmayan milli cimnastikçinin 2 Ağustos'taki atlama masası öncesi ciddi sakatlık yaşamama adına devam etmediği bildirildi.


Twitter hesabından bir açıklama yapan milli sporcu, "Çok üzgünüm... Omuz sakatlığım nedeniyle yarışmaya devam edemedim. Birkaç gündür tedavim sürüyordu ve bitirebileceğimi düşünüyordum ama bugün halka aleti sonrası omzumdaki acı dayanılmaz boyuta ulaştı. Size güzel bir yarışma izletmeyi çok isterdim, hakkınızı helal edin. Haftaya pazartesi yarışacağım atlama masası finalinde tekrar buluşacağız..." yazdı. 

Ahmet Önder ile Adem Asil, 2 Ağustos'ta atlama masasında madalya mücadelesi verecek. Adem ayrıca aynı gün halkada da finalde performans sergileyecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ