Yavaş’tan cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması: Böyle bir hedefim yok

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, cumhurbaşkanlığı adaylığı için “Aday gösterilmek, isminin geçmesi bile insanın çok hoşuna giden olay. Onun haricinde böyle bir hedefim gerçekten yok" dedi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisi hakkındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına açıklık getirdi. “Böyle bir hedefim gerçekten yok.” diyen Yavaş, “İyi bir belediye başkanı olmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Yavaş “Halkın gönlüne parayla pulla giremezsiniz. Geçen gün bir teyzeyi konuşturuyorlar, ‘ben onu seviyorum’ diyor.” ifadesini kullandı.


Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sorularını cevaplandıran Yavaş, makam arabasına saltanatına son verdiklerini belirterek, “Sekreterler dahil herkese makam arabası verilmiş. Bazı daire başkanlarına mülkiyeti onlarda olan makam araçları vardır. Hepsini sattırdım. 6 milyon lira gelir elde ettirdim. Şu anda en lüks aracımız Megane. Ben de örnek olayım diye 2012 model minibüse biniyorum.” dedi.

“ANKAPARK’IN HER TARAFI HEYKELLE DOĞRU”

Yavaş, 750 milyon dolarlık (6 milyar TL) maliyetine karşın kullanıma açılamayan Ankapark’a dair “Zaman zaman kamuoyunda oradaki oyuncakları, dinozorları niye çalıştırmıyorsun deniyor. Biz henüz teslim alamadık. Orası 1.200 dönüm, yanında 1.000 dönüm eski hayvanat bahçesi var. Evcil hayvanların bulunduğu, evcil olmayan yırtıcı hayvanların birebir animasyonlarının yapıldığı bir hayvanat bahçesini planlıyoruz.”

Yavaş şöyle devam etti: “Üzüldüğümüz şu; hayvanat bahçesinin içerisinde çok sayıda heykeller var, Çin’den getirilme. İsteyen belediye varsa hibe etmeye hazırım. Toplam 1 milyar 323 milyon lira harcanmış bunlara. Ondan sonra heykel belediyeciliği diyorlar, her tarafları heykelle doğru. Alabilirsek hayvanat bahçesiyle beraber işletebileceğiz. Günlük 50-100 bin kişinin ziyaret ettiği alanlar olacak.” dedi.

“CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜM ANKARA’NIN PROBLEMLERİNİN YARISINDA FAZLASI  ÇÖZÜLDÜ”

Mansur Yavaş, “Bakanlarla aranız nasıl? Merkezi hükümetle büyükşehirler arasında sıkıntı olduğunu hep gördük. Cumhurbaşkanlığı ile aranız nasıl? Bakanlarla işiniz olmak zorunda. Nasıl yürüyor işler?” şeklindeki soruya da cevap verdi.

“Benim kimseyle sorunum yok. Kimseyle küs olma hakkım yok.” diyen Yavaş, “Bakıyorum kim bana nasıl yaklaşıyorsa ben de ona göre yaklaşıyorum. Yazılı olarak talebimi iletiyorum. Yaparsa eyvallah, Allah razı olsun. Yapmazsa Ankara halkına eziyet etmiş olur, onun vebali de ona yeter. Oy vermeyenleri üzmeyeceğiz demiştik. Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştüm. Ankara’nın 22 acil probleminianlattım. Bunların yüzde 50’den fazlası çözüldü. Ne oldu? Ankara kazandı.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ