‘Vatandaşa soralım bakalım: Erken seçim istiyor mu, istemiyor mu?’

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a referandum çağrısı yaptı: Gel kardeşim koyalım sandığı, vatandaşa "Erken seçim istiyor musun, istemiyor musun?" diye soralım.


Ataköy-Olimpiyat Metro Hattı, Bahariye ve Masko İstasyonları Açılış Töreni’nde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bir saray iktidarı Türkiye Cumhuriyeti devletinin sorunlarını çözemez” dedi.

ERDOĞAN’A ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI 


Erdoğan’a erken seçim için referandum çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den 10 bin dolar alan” bir siyasetçi olduğunu yönündeki iddiasını hatırlatarak, “Kim bu siyasetçi?” diye sordu.

‘MAFYA BİR SİYASETÇİYİ BESLİYORSA…’ 

“Erdoğan’ın Soylu’ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi sorması ‘Böyle bir adamın siyasette yeri yoktur’ demesi lazım”
Kılıçdaroğlu, “Mafya, bir siyasetçiyi her ay 10 bin dolarla besliyorsa orada ahlak olmaz. İçişleri Bakanı diyor ayda 10 bin dolar rüşvet alıyor diye. Ben merak ediyorum kim bu? Erdoğan kim bu rezil adam diye soruyor mu? Sormuyor.

‘BİR SİYASETÇİYE 10 BİN DOLAR RÜŞVET VERİLİYOR’ 

Bir ülkenin cumhurbaşkanı kendi atadığı bakanın söylediği bir siyasetçiye 10 bin dolar rüşvet veriyorlar dediğini duyduğunda ne yapar ahlaklı adamsa çağırır İçişleri Bakanı’nı. “Böyle bir adamın siyasette yeri yoktur” demesi lazım. Milletvekiliyle parlamentonun derhal harekete geçmesi lazım. Özellikle AK Partiye ve MHP’ye oy veren saygı değer vatandaşlarıma sesleniyor” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ