Türkan Elçi, Muharrem İnce’ye ilgili paylaşımda bulundu. Paylaşımına İnce’nin Diyarbakır mitinginden fotoğraf ekleyen Elçi, “Yüzyıllardan süregelen kardeşlik mirasının resmidir” dedi.
“Bugün Diyarbakır’da güven veren bir kalabalık varsa bunda Sezgin Tanrıkulu’nun emeği büyüktür. Çoğu kişinin eleştirisine rağmen inandığı yolda devam eden Sezgin Tanrıkulu’nun hakkını teslim etmek lazım.
Yüzyıllardan süregelen kardeşlik mirasının resmidir. Hukukun egemenolduğu bir dünyada kardeşler arasında mirası eşit bölüşmek esastır.”
Bugün Diyarbakır’da güven veren bir kalabalık varsa bunda Sezgin Tanrıkulu’nun emeği büyüktür. Çoğu kişinin eleştirisine rağmen inandığı yolda devam eden Sezgin Tanrıkulu’nun hakkını teslim etmek lazım. @MSTanrikulu
— Türkan ELÇİ (@turkan_elci) 12 Haziran 2018