‘Para’ SMS’i Soylu’yu kesmedi vatandaşı telefonla aradı

Bugünkü Kabine değişikliği ile görevden alınması beklenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Saray’a yönelik hamleleri devam ediyor. Soylu daha önce SMS ile halka ilettiği “Devlet para istemez” mesajını bu kez milyonlarca kişiyi aratarak yaptırdı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun itibardan taviz vermeyen Saray’ı hedef alan çalışmaları devam ediyor. Soylu son olarak milyonlarca kişiyi aratarak halktan IBAN isteyen Saray’a yönelik gönderdiği “Devlet para istemez” mesajını sesli olarak dinletti.

SOYLU’NUN SON GÜNÜ MÜ?


Ankara kulislerinde uzun süredir seslendirilen ve sürekli ertelenen kabine değişikliğinin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ikinci kez seçildiği 24 Haziran seçimlerinin yıldönümü olan bugün yapılacağı konuşuluyor. Yaptığı ittifaklar nedeniyle yıllardır görevden almak istediği ancak dokunamadığı Soylu’yu görevden alacağı belirtilen Erdoğan’ın bu kez Soylu’ya Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı gibi bir göreve ede getirmeyeceği ifade ediliyor.

HALK SONU 0155’LE BİTEN TELEFONLARLA ARANDI

Saray’ın bu hamlelerine karşı Soylu da boş durmuyor. Saray’ın taviz vermediği itibarına yönelik suikastlar düzenlemeye devam eden Soylu, Erdoğan’ın halkın gözündeki imajına çalışıyor. Bakanlık daha önce gönderdiği “İçişleri Bakanlığı önemle duyurur; Sizi polis, asker veya savcıyım diyerek arayıp, hesap ya da kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçti gibi sözlerle sizden para veya banka hesap bilgilerinizi isteyen dolandırıcılara itibar etmeyiniz. Çünkü devlet para ve hesap numarası istemez” mesajını ilk kez sesli olarak iletildi. Sonu 0155 numara ile biten numaralardan aranan milyonlarca kişiye bu mesaj sesli olarak dinletildi.

İBAN DAĞITAN SARAY, HALKTAN 2 MİLYAR LİRA TOPLADI

Geçen yıl koronavirüsün Türkiye’de görülmeye başlamasının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dar gelirlilere ilave destek sağlamaya yönelik “Biz Bize Yeteriz” isimli kampanya başlattı. Kampanya için kamu bankalarında açılan hesap numaralarını ve IBAN’larını paylaşan Erdoğan, isteyenlerin de SMS göndererek bağış yapabileceğini duyurmuştu. Kampanya kapsamında 2 milyar 80 milyon lira toplandı. Diğer devletlerin aksine halktan para talep edilmesi büyük tepki çekmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ