Özel'den Külünk'e: Bagajına 10 bin dolar koydun mu, her şeyi yaptırabilirsin

CHP'li Özel, Kılıçdaroğlu'na "haddini bil, bu devlet had bildirmeyi bilir" diyen Metin Külünk için "Arabasının bagajına 10 bin dolar koydun mu, her şeyi yaptırabilirsin" ifadelerini kullandı.

Sedat Peker'in iddialarıyla gündem olan AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun videolu paylaşımının ardından "Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir" ifadelerini kullandı. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugün yaptığı açıklamada Metin Külünk'e tepki gösterdi. Özel, "Bu ne cesaret, bu ne cüret. Buna sen ne diyorsun diyen bir kişi yok mu? Ben bunu ciddiye alsam, 10 bin dolarlık adam, Metin Külünk ne? Arabasının bagajına 10 bin dolar koydun mu, her şeyi yaptırabilirsin. 10 bin doları olan herkes susturabilir, konuşturabilir" diye konuştu. 


Özgür Özel, “Amerika’da TURKEN, yönetiminde Erdoğan ailesinden kişiler. Milyon dolarlık, on milyon dolarlık bağışlar… Ne yapacaksın sen bu parayla? ‘Amerika’daki öğrencilere yurt yapacağım.’ Ne kadar ulvi bir şey, çok iyi. ‘Manhattan’a yurt yaptık, siz de bunu yutun’ diyorlar. ‘Siz de bunu yutun.’ Bu paraları yollarken de vergiden kaçının. Bunu söylediğimizde de hep birlikte çılgına dönmüş gibi bağırıyorlar” dedi.

Özel, birçok konserin iptal edilmesi ile ilgili de “Benim giydiğimi giyeceksin, benim içmediğimi içmeyeceksin, benim yaşadığım gibi yaşayacaksın. Çünkü dünya liderimiz böyle istiyor.’ Kendi istediği kalıba dökecek Z kuşağını. O Z kuşağı sandıkta gelecek. Artık seni bu ülkenin başından gönderecek” ifadelerini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ