MHP’de ‘Hayır’ cephesi büyüyor!

Tabanının, genel merkezin aksine ‘partili cumhurbaşkanlığı’na desteği tartışılan MHP’de, genel başkan adayları ve ‘Hayır’ diyen vekiller bir araya gelerek, ‘Türk Milliyetçileri ‘Hayır’ Diyor’ isimli bir platform kurdu.
Ülkücü çizgisiyle bilinen Yeniçağ’ın haberinde, platformda, partide genel başkanlık kongresi için mücadele ederken ihraç edilen Sinan Oğan, Koray Aydın, Meral Akşener ve Ümit Özdağ’ın yanı sıra, ‘Hayır’ oyunu daha önce açıklayan MHP’li vekillerin bulunduğu kaydedildi.

Yapılan toplantıya, ülkücü camianın ‘Aksakallı’ dediği önemli isimler de katıldı. Toplantının ardından yayınlanan ortak bildiride 18 Şubat’ta ‘Türk Milliyetçileri ‘Hayır’ Diyor’ temalı bir toplantı yapılacağı belirtildi.

Ortak bildiride şunlar söylendi:


“30 Ocak 2017 tarihinde Türkiye’yi tek adam rejimine götürecek olan başkanlık sistemine geçiş için yapılan anayasa düzenlemelerini istişare etmek ve yürütülecek olan “Hayır” kampanyasının detaylarını görüşmek üzere bir araya geldiğimizi ve aşağıdaki kararları aldığımızı Türk milletine saygıyla duyururuz.

Dört genel başkan adayı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin mecliste referanduma “hayır” diyen 26. dönem milletvekilleri, önceki dönemlerde TBMM’de partimizi temsil etmiş milletvekillerimiz ve ülkücü hareketin aksakallarının önemli bir kesimi ile yapmış olduğumuz istişare toplantısında Türk milletinin kaderini belirleyecek süreçle ilgili önemli kararlar alınmıştır.

Referanduma kadarki dönemde hayır kampanyasının verimli yürütülmesi adına çeşitli alanlarda çalışmalar yapılması ülkemizin geleceği açısından son derece kritik rol oynamaktadır. Bu çerçevede ilk olarak 18 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da Milliyetçi Hareket Partisi’nde geçmiş dönemlerde ve şimdi siyaset yapan değerli şahsiyetlerin de iştirak edeceği “Türk Milliyetçileri ‘Hayır’ Diyor” temalı, geniş katılımlı bir toplantı düzenlenmesi ve yürütülecek “Hayır” kampanyası için ilk adımın atılması kararlaştırılmıştır.

Bunun yanı sıra fikir alışverişinde bulunmak amacıyla referandumda hayır kampanyası yapacağı düşünülen merkez sağda siyaset yapan partilerimize de ziyaretlerin yapılması planlanmaktadır.

Türk milletine saygı ile duyurulur.”

‘Hayır’ cephesi büyüyor

MHP’de son dönemde ‘Hayır’ oyu vereceğini açıklayan teşkilat başkanları birer birer görevinden alınırken, son olarak da Ankara Gölbaşı İlçe Teşkilatı da tamamen feshedilmişti.

Birçok anket, en fazla kararsızın MHP seçmenleri arasında olduğunu gösteriyor. Analistler de, MHP seçmeninin belirleyici olacağına vurgu yapıyor.

Partinin önemli vekillerinden Yusuf Halaçoğlu, partide ‘Hayır’ kampanyası yürüteceklerini kısa süre önce açıklamış, kendilerinin sokağa çıkabileceğini ancak bunu teklife destek veren parti genel merkezinin yapamayacağını söylemişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ