Koronadan ölüm rekoruna lebalep kongre tepkisi: Bu millet unutmaz!

Sağlık Bakanlığı dün koronavirüsten bir günde ölenlerin sayısının 276’ya ulaştığını açıkladı. Yeni rekor, AKP’nin lebalep kongrelerini ve AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın “Artış olmayacak” sözlerini hatırlattı.


Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, dün “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşıldı. Son 24 saatte 302 bin 108 Kovid-19 testi yapıldı, 54 bin 740 kişinin testi pozitif çıktı. 276 kişi yaşamını yitirdi. Bugüne kadar en yüksek ölüm sayısı 23 Aralık 2020’de 259 olarak kaydedilmişti. Hasta sayısı ise 2 bin 203 oldu.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nda bugüne kadarki en yüksek ölüm ve vaka sayısının açıklanmasının ardından iktidara tepki gösterdi. AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın lebalep AKP kongrelerine gelen eleştirilerle ilgili “Türkiye genelinde vaka artışı olmayacak” dediği görüntüleri paylaştı.

 
Özkan, paylaştığı video için şu notu yazdı: “AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kongreden bir hafta sonra göreceksiniz artış değil vaka sayısında azalış olacak diyordu. Bugün vaka sayısında rekor kırıldı. Bu millet bunu unutmaz!”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ