Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya sert tepki!

"O fotoğrafı çektirenin siyasette yeri yok"
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’li Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine yapılan saldırıya katılanlardan biriyle fotoğraf çektiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için “O fotoğrafı çektiren kişinin siyasette, inançta, ahlakta, hayatta yeri yok” dedi.

Soylu, fotoğrafının haberlere konu olmasının ardından yazılı bir açıklamayla fotoğrafı doğrulamış, yanındaki kişiyle mahalle eşrafından biri olarak fotoğraf çektirdiğini, bu kişinin de saldırıya dahil olduğunun daha sonra belli olduğunu savunmuştu.

‘O fotoğraf  ‘Güvenceniz benim’ demek’Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nin açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, söz konusu fotoğrafla ilgili şunları söyledi: “Nasıl olur da Türkiye’yi bu hale getirenlerle birlikte bir ülkenin içişleri bakanı oturup beraber fotoğraf çeker. Mezara saldıranlarla oturup fotoğraf çekileceksiniz. Üstelik nerede? Karakolda çekeceksiniz fotoğrafı. Bu ne demektir, ‘İstediğiniz kadar istediğiniz kişinin mezarına saldırabilirsiniz, sizin tek güvenceniz benim’ demektir bu fotoğraf. O fotoğrafı çektiren kişinin siyasette, inançta, ahlakta, hayatta yeri yoktur.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ