Kılıçdaroğlu ayçiçek alım fiyatı için önerisini açıkladı: Kilosu 16 lira olmalı ki...

Edirne'de partisinin milletvekilleriyle grup toplantısında bir araya gelecek olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ayçiçek tarlasındaki çiftçileri ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne'de partisinin milletvekilleriyle grup toplantısında bir araya gelecek.

Kılıçdaroğlu, Edirne Büyükdöllük Köyü’nde ayçiçek tarlasındaki çiftçileri ziyaret etti.


Burada açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, ayçiçek alım fiyatı için önerisini açıkladı.

CHP Lideri, "Şimdi güzel bereketli bir tarlanın önündeyiz. Bir süre sonra ürünler derlenecek, toparlanacak. Ton başına bir fiyat verilmesi lazım. Makul olan fiyatı 16 bin lira. Yani kilosu 16 lira olması lazım, destek hariç. Eğer bu alım fiyatı deklare edilir ve çiftçiden bu ürün ton başına 16 bin TL’den alınırsa; çiftçi en azından, bırakın kâr etmeyi, ‘en azından evet önümüzdeki yıl ben bunu ekebilirim’ diyecektir. ‘Ektiğim zaman sosyal devlet bana sahip çıkacaktır.’ Bunu söyleyecektir" diye konuştu.

"Bir şeyden emin olmanızı isterim çiftçi kardeşlerim" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin insanı, sizin ne kadar değerli bir iş yaptığınızı biliyor. İster doğuda, ister batıda; güneyde, kuzeyde nerede olursak olalım bu ülkenin insanı çiftçinin ne kadar değerli bir hizmet verdiğini biliyor. Siz üretmediğiniz zaman hepimizin aç kalacağını da onlar biliyorlar. O nedenle size destek vermek, sizi desteklemek bizim en temel görevlerimizden bir tanesidir" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu açıklamalarının ardından ayçiçek tarlasının içinde çiftçilerden bilgi aldı.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ