İyi Parti’de Lütfü Türkkan’ın yerine Erhan Usta seçildi

Bingöl'de bir yurttaşa hakaret ettiği için Meral Akşener'in talimatı üzerine İyi Parti grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan'ın yerine Samsun Milletvekili Erhan Usta seçildi.


Meral Akşener’in başkanlığında toplanan İyi Parti Meclis grubu, Lütfü Türkkan’ın istifası üzerine yeni grup başkanvekilini seçmek üzere toplandı. Yaklaşık 1 saat süren toplantının akabinde yapılan seçimle Samsun Milletvekili Erhan Usta yeni grup başkanvekili olarak belirlendi.

24 Haziran 2018 Partili Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimi’nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren Usta, MHP grup başkanvekilliği görevinde bulunmuş, Meclis’te emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için araştırma önergesine “evet” demesi üzerine görevden alınmıştı.


Usta bunun üzerine istifa etmiş, daha sonra İyi Parti’ye katılmıştı.

NE OLMUŞTU?

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl’de bir vatandaşın boynuna sarılarak, “Niye küfrediyorsun?” demiş, Türkkan ile vatandaş arasında gerilim yaşanmıştı. Bu sırada Türkkan’ın galiz ifadelerle küfrettiği duyulmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ