İmamoğlu, Şık'ın 'komplo teorisi'ni yabana atmadı: Türkiye'de her şey mümkün

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon'da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz programı kapsamında Rize ve 6 ilçesinin ardından, Artvin’in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yurttaşlarla bir araya geldi. 

İmamoğlu bugün ise Trabzonu ziyaret etti, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


İmamoğlu, Trabzon'da gerçekleştirdiği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlarken cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları hakkında "Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye'deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP'li olsa ne olur... Bu değişime onların bile ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, "İstanbul'u yöneten Türkiye'yi yönetir" ifadeleriyle ilgili soruyu da "İstanbul lokomotif bir kent. Duyarsız bir İstanbul Belediye Başkanı tasvip edilmez, doğru bulunmaz. Bu bağlamda elbette değil ama o sorumluluk bilinci bende üst düzeyde var" şeklinde yanıtladı.

AHMET ŞIK'IN AÇIKLAMALARI: TÜRKİYE'DE HER ŞEY MÜMKÜN

İmamoğlu; Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık'ın, "Bir komplo teorisi olarak söylüyorum ama bu işin varacağı yer açık; İmamoğlu’na siyaset yasağı getirip en büyük rakiplerden birini ekarte edecekler. İmamoğlu’nun İBB Başkanı seçilmesinde en çok emeği olan Canan Kaftancıoğlu’nu tutuklayacaklar. Gezi davasında mahkûmiyet verilen karar ile haklarında yine Gülen Cemaati kadrolarınca hazırlanmış ve elde tutulan dosyaların şüphelileri sanık haline getirilip tutuklanacak. Toplumsal muhalefeti hedef alan başka torba davalar gelecek. Bu komplo teorileri gerçek olursa kim şaşırır?" açıklamasını da değerlendirdi.

İmamoğlu, Şık'ın ifadeleri hakkında; "Türkiye'de herşey mümkün, bu 1 yıl sonra sona erecek" yorumunu yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ