İmamoğlu, Financial Times'a konuştu: Erdoğan 2023'te kazanırsa görevden alınabilirim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2023 seçimlerinde AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tekrar seçilmesi durumunda görevden alınabileceğini söyledi.

Birleşik Krallık'ın önde gelen gazetelerinden Financial Times'a konuşan İmamoğlu, "Seçim iptal eden bir zihniyet her şeyi yapabilir" diye konuştu.

Eski Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ve kurul üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın arkasında "siyasi gerekçeler" olduğunu vurgulayan İmamoğlu, 2023 seçimlerini  Erdoğan'ın kazanması durumunda görevden alınabileceğini ifade etti. 


Türkiye'nin, tarihinin en önemli ekonomik krizinden geçmesine rağmen iş dünyası liderlerinin duruma essiz kaldığından yakınan İmamoğlu, "İş dünyasının cesaret gösterememesini üzüntüyle izliyorum. Maalesef iş dünyası da ekonomik durumdan kabahatlidir. Türk ekonomisi yolun sonuna yaklaşıyor" dedi. 

İmamoğlu, iş dünyasının Erdoğan'dan korktuğunu şu sözlerle ifade etti: "Hesaplarına yönelik soruşturma başlatılmasından, adil olmayan bir şekilde yargılanmaktan veya başka bir müdahaleye maruz kalmaktan korkuyorlar." 

"Eğer Erdoğan kaybedip seçimleri tekrarlatmaya çalışırsa tıpkı İstanbul'da olduğu gibi çok büyük bir yenilgi yaşar" diyen İmamoğlu, "Seçimin kazananını bu ülkedeki 86 milyon kişi belirler. Bunu Erdoğan dahil kimse engelleyemez" görüşünü sundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ