Halep ikinci bir Mavi Marmara vakıasıdır!

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Halep’te yaşananların Mavi Marmara gibi destek verilenleri yarı yolda bırakma girişimi olduğunu belirtti!
Meclis’te düzenlediği basın toplantısında konuşan Bilgen, Halep’te gösterilen duyarlılığın Cizre, Sur ve Şırnak’ta göstermemesine dikkat çekerek, “Bu bir utançtır. Aynı şekilde bugün Halep’te yaşananlar ikinci bir Mavi Marmara vakasıdır. Destek verilenleri yarı yolda bırakma girişimidir” diye konuştu.

Beş yıldır yapılan yanlışların bedelini Haleplilerin ödediğini belirten Bilgen, “Umarım, oralardaki El Kaide uzantısı grupların Türkiye’ye taşınması gibi daha büyük yanlışlar yapılıp bedelini Türkiye olarak ödemek zorunda kalmayız” uyarısında bulundu.

‘Dünkü saldırı sürecin parçası’


HDP genel merkezine dün gece düzenlenen saldırıya da değinen HDP sözcüsü, Anadolu Ajansı’nın haberi veriş biçimini eleştirdi: “Anadolu Ajansı’nda haber, ‘HDP Genel Merkezi yakınlarında havaya ateş açan kişi gözaltına alındı’ şeklinde verildi. Böyle saldırılarda haber diline dikkat etmek gerekiyor. Hiç değilse ‘saldırgan’ ifadesini kullanmaları beklerdik.”

Dün akşamki saldırıyı son dönemde yaşadıkları sürecin bir parçası olarak değerlendiren Bilgen, “Erdoğan’ın ‘Özgürlük, demokrasi bunlar hikaye’ ve ‘Kurşun adres sormaz’ ifadeleri sonrasında seferberlik ilan etmesi hedef göstermeye dönüşmüştür. Seferberlikten bunu anlamış bir kişi de genel merkezimize saldırdı. Bildiri linci, vekil tutuklaması, genel merkeze yönelik saldırı bu dönem HDP’ye yönelik tahammülsüzlüğün bir göstergesidir” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ