Genel Başkanına savaş açtı

Kılıçdaroğlu'nu o gün "evet" diyerek Meclis'i feshetmekle suçladı, "kabul edelim Cumhuriyet yıkıldı" dedi.
CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "dokunulmazlıklar" konusundaki tavrını hatırlattı ve "Anayasaya aykırı ama ben dokunulmazlıkların kalkmasına evet vereceğim dediğinizde parlamentoyu feshettiniz" dedi.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, gündeme dair açıklamalarda bulundu. RS FM'e konuşan Sağlar, partisinin politikalarını eleştirdi. Sağlar, "CHP parlamento dışında, demokrasinin beşiği olan sokaklarda, mahallelerde nedense yok. Halka, yeter artık, dedirtemiyor. Sessizlik içerisinde parlamentoda muhalefet yapmaya çalışıyor" eleştirisi yaptı. 

GRUP TOPLANTILARINDA KONUŞMAK YETMEZ

Sağlar, şöyle devam etti: "Ben köy köy dolaşıyorum. Benim dolaşmam yeterli değil. Sadece grup toplantılarında konuşmak yeterli değil. Anlatmak istediğim şu: Örgüt hazır. Ama örgüte hadi koşun diyen bir noktada değilsiniz. Miting yapıyorsunuz, 150 bin kişi topluyorsunuz. Söylediğiniz bir sözden dolayı rejimin değiştiğini söylemekten çıkıyorsunuz. Bu bir özeleştiriyse özeleştiri, yeteneksizlikse ben de yeteneksizim. Benim de payım var. Benim kabul ettiğim gibi başkaları da kabul etsin. Yasa değişikliği Meclis'ten geçti, referanduma gidilecek diyelim. Bu yapıyla nasıl gideceğiz referanduma? Artık ip kopmuş durumda."

Sağlar, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "dokunulmazlıklar" konusundaki tavrını da anımsatmalarda bulunarak şunları söyledi: "Anayasaya aykırı ama ben dokunulmazlıkların kalkmasına evet vereceğim dediğinizde parlamentoyu feshettiniz. Bugün vekillerin dokunulmazlıkları kalktığı için HDP'liler cezaevinde. Onlar milletvekili şu anda. Ziyaret edenleri de PKK ile bir araya gelmekle suçluyorlar."

'BAŞKANLIĞA KARŞI OLAN YÜZDE 51'İ ÖRGÜTLEYEMİYORUZ' 

Sağlar, şöyle devam etti: "Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49'un üzerine çıkamıyor. Yani yüzde 51 karşısında. MHP'lilerin bir kısmını yanlarına almış olmalarına rağmen halkın yarısı karşılarında. Benim üzüntüm, biz bu yüzde 51'i örgütleyemiyoruz. Ben umutsuz değilim. Heyecanlıyım ve öfkeliyim. CHP'nin örgütü de böyledir. Kıblesi insandır, eşitlikten ve özgürlükten yanadır. Tabanını tutmayacaksın. Hadi, diyeceksin. O zaman örgütün mahalle mahalle, ev ev gezer." 

'CUMHURİYETİN YIKILDIĞINI ARTIK KABUL ETMEK GEREKİYOR'

Sağlar, "Cumhuriyetin artık yıkıldığını kabul etmek gerekiyor. Rejim değişiyor" ifadelerini kullanarak sözlerini şöyle sürdürdü: "Emperyalizmle mücadele vermiş bir partinin artık harekete geçmesi gerekiyor. Ben sadece bir neferim. Bu ne demek? Mücadeleyi kazanacak gücün içinde olmak demektir. Sistem değişiyor ve buna göz yumanların karşısında olacağız. Kiminle bunu yapacaksak bu mücadeleyi sürdüreceğiz."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ