"Dünya lideri" ancak 56. olabildi!

Forbes’a göre ‘dünyanın en güçlü insanları’: Putin ilk, Aktrollerin "dünya lideri" dediği Erdoğan ise 56’ncı sırada yer aldı.
ABD’nin önde gelen iş dergilerinden Forbes’un hazırladığı‘dünyanın en güçlü insanları’ listesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 1’inci sırada yer alırken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 56’ncı sırada bulunuyor.
Dergi, dördüncü kez dünyanın en güçlü insanı seçilen Putin için “Suriye topraklarından ABD başkanlık seçimlerine kadar, Rus lider istediğini almaya devam ediyor” ifadesini kullandı.

Listenin ikinci sırasında ABD’de başkanlık seçimini kazanan Cumhuriyetçi aday Donald Trump, üçüncü sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel, dördüncü sırada Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, beşinci sırada da Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis yer aldı.


Listeye en son 2011’de girebilen Erdoğan ise bu sene 56’ncı sırada yer aldı.

Erdoğan’ı IŞİD lideri Ebu Bekir El Bağdadi takip etti.

Öte yandan listeye ilk kez giren isimler de var. Bunlar arasında Britanya’nın yeni başbakanı Theresa May, Trump’ın yardımcısı Mike Pence ve tartışmalı açıklamalarıyla gündeme gelen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte bulunuyor.

Derginin listeyi belirlerken kullandığı yöntem ise kişilerin ekonomi ve siyaset başta olmak üzere farklı alanlardaki etkisi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ