Bu operasyon Abdullah Gül'e

Abdullah Gül'e yönelik süren Erdoğan operasyonlarında bugün dönüm noktasıydı.
İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Üniversitesi’nde Hizmet Hareketi’ne yönelik cadı avı kapsamında operasyon başlattı.

Toplumun tüm kesimlerini ve muhalifleri de yok edecek boyutta ilerleyen Cadı Avı, bu kez Abdullah Gül’ün yakın ekibine yöneldi.

İstanbul Üniversitesi’ne yönelik operasyonda, Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı için de gözaltı kararı çıkartıldı. Bu isim oldukça önemli. Çünkü Merkez Partisi’nin Abdullah Gül’ün yedek partisi olduğu Ankara kulislerinin bildiği bir konu.


Operasyonda Karslıoğlu gözaltına alınamadı çünkü, kısa süre önce karaciğer nakli yaptırdığı için hastahanede yatıyor. Gözaltı işlemi şimdilik uygulanmazken Gül’ün siyasi hesaplarına yönelik ağır bir darbe indirilmiş oldu.

15 Temmuz öncesinde Gül’e yakın olduğu iddiasıyla pekçok Kayserili işadamına yönelik operasyon yapılmıştı. Buna Boydaklar da dahildi.

TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak’ın gözaltına alınması, Gül’ün atadığı Anayasa Mahkemesi’nin iki üyesi Alparslan Altan ve Erdal Tercan’ın tutuklanması da yine Erdoğan’ın en güçlü siyasi rakibine yönelik kıskaç hamleleri olarak yorumlanmıştı. Yine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün danışmanlığını yapan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı döneminde özel kalem müdürü olan eski büyükelçi Gürcan Balık da gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

AKP OLMAZSA MERKEZ PARTİ OLACAKTI
Gül’ün AKP’nin başına geçememesi halinde seçimlere girme hakkı bulunan Merkez Parti’nin başına geçeceği uzun süredir konuşuluyordu. Ancak bugünkü operasyonla Merkez Parti’nin Başkanı da “cadı avı“ torbasına atılmış oldu. Operasyonun Gül’e yönelik ne kadar süre daha devam edeceği merakla bekleniyor.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ