"Bahçeli’ye koalisyon görüşmesi için gittiğimde saati 17:25’e ayarlıydı"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Sayın Bahçeli’ye koalisyon görüşmesi için gittiğimde saati 17:25’e ayarlıydı ve fe.ö’nün iddia ettiği 17-25 Aralık dosyalarının açılmasını istiyordu ama şimdi susuyor.” dedi.

Davutoğlu, kanal42’de yayınlanan “Sümen Altı” programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu bir soru üzerine, Gülen cemaatine yönelik soruşturmalarda ‘hakkaniyet’ olmadığına işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanı da ibadet, ticaret, ihanet diye tanımladı ama tabandaki samimi, sıradan insanlar ceza gördü ama darbenin içinde olanlar büyükelçi yapıldı bu memlekette. Sıradan fakir bir ailenin oğlu o okullarda okuduysa bütün aile cezalandırıldı, o okullardan mezun olanlar Türkiye’nin Hazine ve Maliyesini yönetti” ifadelerini kullandı.


Reza Zarrab’ın, ona ‘hayırsever’ diyen Erdoğan’a ihanet ettiğini savunan Davutoğlu, “Türkiye’ye ihanet etti. Türkiye, Reza Zarrab için büyük bedeller ödedi. Hak ediyor muydu bu adam? Tomar tomar dolarların yanında resim çektiren bir adam hak ediyor muydu? Bu muydu dava dediğimiz şey?” şeklinde konuştu.

“BAHÇELİ 17-25 ARALIK DOSYALARININ AÇILMASINI İSTİYORDU AMA ŞİMDİ SUSUYOR”

Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon görüşmeleri için yanına gittiği MHP lideri Devlet Bahçeli’yle ilgili de çarpıcı bir bilgiyi ilk kez paylaştı:

“Sayın Bahçeli’ye koalisyon görüşmesi için gittiğimde saati 17:25’e ayarlıydı ve fe.ö’nün iddia ettiği 17-25 Aralık dosyalarının açılmasını istiyordu ama şimdi susuyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ