Bahçeli kendi isminden slogan çıkardı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partililerle sohbeti sırasında çıkardığı bir kağıda kendi eliyle farklı bir slogan daha yazdı. Bahçeli çizdiği notta, adından "d" ve "l" harflerini çıkartarak "Devlet için evet" sloganını ortaya çıkardı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin referandum tavrına ilişkin partilileri bilgilendirirken, 'evet' oyunu ilginç bir sloganla destekledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Dedeman Otel'deki partililerde sohbetinde, referandum sürecinde partisinin yol haritasını anlattı.

Bahçeli, partililerle sohbeti sırasında çıkardığı bir kağıda kendi eliyle farklı bir slogan daha yazdı.


Bahçeli çizdiği notta, adından "d" ve "l" harflerini çıkartarak "Devlet için evet" sloganını ortaya çıkardı.Bahçeli 2009 yılında da MHP'nin 40. Kuruluş yıldönümünde yaptığı enteresan bir hesapla bir iktidar formülü geliştirmişti. Bahçeli'nin espiri konusu olan kendi hesabı şuydu;

"2009'u yazarken iki sıfır var. Dokuzun yanındaki sıfırı sildiniz. Kaldı 9. 2 'nin sonunda yine bir 0 var. Onu da sil kaldı 2. Toplayın ne yapar:11. 2009'un içindeki içindeki iki sıfırı da sildiniz. Ne kaldı?40 yapar. Ve MHP'nin 40.yılı.. 

Bahçeli'nin 40 yapar hesabı...

 

Cumhuriyet
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ