AKP'li isim erken seçim tarihini açıkladı

Tarih kesinlemiş ancak hangi seçimin yapılacağına henüz karar verilmemiş.
Sözcü yazarı Can Ataklı, iktidara yakın bir kaynağının 15 Temmuz 2018'de erken seçim yapılacağını söylediğini aktardı.

Çok önemli bir değişiklik olmazsa erken seçimin 15 Temmuz 2018'de yapılacağını aktaran Ataklı'nın yazısı şöyle:

Ankara'da iktidara çok yakın bir haber kaynağım var biliyorsunuz. Bugüne kadar söylediği her şey doğru çıktı. Haftanın son günü aradı. “İstanbul'dayım” dedi “Anlatacaklarım var. Hem seni görmüş olurum hem de zaten anlatacaklarımı telefonda konuşmak istemiyorum” dedi.


Buluştuk. Tabi meraktayım. “Evet” dedim “Neler oluyor?” Ankaralı kaynağım “Son günlerde yazdıklarını ilgiyle okudum. Doğru saptamalar. Özellikle seçimle ilgili değerlendirmelerin çok doğru. Erdoğan AKP'nin iyi sonuç almayacağına ama başkanlık için CHP adayı ile ikinci tura kalması halinde kesin kazanacağına inanıyor, aynen yazdığın gibi” dedikten sonra devam etti: “Baskın seçimi çok düşündü Erdoğan, ama sonra çıkardığı yeni kanun hükmünde kararname ile bir süre devam etmeyi ve seçimleri 2018'e bırakmayı tercih etti.”

Kahvesinden bir yudum aldıktan sonra “15 Temmuz 2018 tarihi çok önemli. Eğer son anda bir karar değiştirmez ya da tuhaf bir olay başımıza gelmezse seçim olabilir” dedi.

“Peki, hangi seçim?” diye sordum. “İşte orası biraz karışık. Muhtemelen yerel seçimleri yapacak. Oradan çıkacak sonuca göre de kasımda diğer seçimi yapacak. Yanındaki danışmanlarının kafası net değil bu konuda. Bazıları hepsini aynı anda yapmak istiyor. Bazıları önce yerel sonuçlarını görmekten yana” cevabını verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ