AKP'li belediye başkanı, Soylu'ya destek için dağa çıktı!

AKP’li Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek için dağa çıktı.
Iğdır'da Tuzluca ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan; Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı’na destek için Tekeli Dağı'nın zirvesine tırmandı. Türkan, zirveye Türk bayrağı dikip, pankart açtı.


Bugün sabah saatlerinde beraberinde bir grup partilisiyle birlikte ilçe sınırlarındaki 2 bin 554 metre yükseklikteki Tekeli Dağı'nın zirvesine destek yürüyüşüne çıkan Türkan, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanında olduklarını söyledi. Türkan, yaklaşık 2 saatlik yürüyüşün ardından zirveye ulaştı.


Grup arkadaşları tarafından taşınan ve üzerinde, "Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin ve İçişleri Bakanımızın Yanındayız. Hep Destek. Tam Destek" yazılı pankartı ve Türk bayrağını zirvede açan Türkan, şunları söyledi:

“3000 yıllık Türk devlet geleneğine yakışır bir şekilde, 19 yıldan beri ülkemizi yöneten Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, İçişleri bakanımıza yönelik operasyonları kınıyoruz, protesto ediyoruz. Bu tırmanışımızın gayesi Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, ülkemize, İçişleri Bakanımıza uluslararası operasyona dikkat çekmek, kınamak ve protesto etmektir. Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin, İçişleri bakanımızın yanındayız.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ