AKP kulisleri: Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı Mevlüt Çavuşoğlu

Yeniçağ yazarı Uğuroğlu: "Gerek Amerika gerek Rusya gerekse AB ilişkileri açısından Çavuşoğlu kuşkusuz önemli bir isim. Ancak gerçeği söylemek gerekirse AKP iktidarı kaybedecektir."


Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez Cumhurbaşkanlığı’na seçilemeyeceğini, AKP kulislerinde ise en çok adı geçen ismin Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu yazdı.

Uğuroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez Cumhurbaşkanlığı’na seçilemeyeceğini ifade ettiği; Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un bu konudaki açıklamalarına tek tek yanıt verdiği yazısında kulislerde konuşulanlara yer verdi.


Uğuroğlu, “Erdoğan aday olamayacağına göre AKP ya da Cumhur İttifakı’nın adayı olarak kimi aday yapar?” sorusunu gündeme getirdiği yazısında, şunları kaydetti: 

“Berat Albayrak Merkez Bankası kaynaklarını eritip ‘128 milyar nerede?’ sorusu nedeniyle şansını kaybetti. Binali Yıldırım ile Süleyman Soylu’yu ise Sedat Peker harcadı. Devlet Bahçeli deseniz o iktidar olmaktan çoktan vazgeçti. Ben AKP kulislerinde en çok adı geçen ismi açıklayacağım: Mevlüt Çavuşoğlu.”

“Gerek Amerika gerek Rusya gerekse Avrupa Birliği ilişkileri açısından Çavuşoğlu kuşkusuz önemli bir isim. Ancak gerçeği söylemek gerekirse; Cumhur İttifakı yani AKP ve MHP kimi aday çıkartırsa çıkarsın, AKP iktidarı kaybedecektir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ