AKP, İstanbul seçimlerini kazanmak için halka rüşvet dağıtmaya başladı

31 Mart Yerel Seçimleri'nde istediği sonucu alamayan AKP, 23 Haziran seçimlerini kazanmak için her türlü yola başvuruyor.
Aktifhaber.com

31 Mart Yerel Seçimleri'nde CHP ve İyi Parti'nin adayı Ekrem İmamoğlu ile AKP  ve MHP'nin adayı Binali Yıldırım arasında kıyasıya bir yarış yaşanmış, yarışın sonunda bütün itirazlara rağmen Ekrem İmamoğlu 14 bine yakın oy farkıyla seçimin kazanını olmuştu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üzerindeki nüfusunu kullanan AKP seçimleri iptal ettirerek İmamoğlu'nun matbatasına el koydurmuştu.


AKP, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçimleri için her yola başvuruyor.

İmamoğlu'nu yıpratma çalışmalarının yanı sıra halka rüşvet dağıtan AKP  bunun için sahibi iktidar yandaşı olan BİM marketlerini kullanıyor.

100 LİRALIK SEÇİM RÜŞVETİ!

23 Haziran'da Binali Yıldırım'ın kazanması için AKP ilçe teşkilatları kendi belirledikleri isimleri tek tek dolaşarak 100 TL'lik Bimkartı hediye ediyor.

"İLÇE BAŞKANININ SELAMI VAR" 

Teşkilatta görevli kişiler 100 TL'lik Bimkartı verirken berdikleri kişilerin iletişim bilgilerini ve isimlerini kayıt altına alıyor. Kartları hangi ilçe dağıtılıyorsa ilçe başkanının selamı iletiliyor.

Ramazan ayında dağıtılsa belki bir nebze normal karşılanabilecek bu kartlar seçime 10 gün kala dağıtıldığı için vatandaşlar tarafından "seçim rüşveti" olarak algılandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ