Yeni Akit’e Mimarlar Odası şube başkanına hakaretten tazminat mahkumiyeti

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, gerici Yeni Akit’in hedef gösteren ve hakaret dolu içeriklerine açtığı davayı kazandı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin AOÇ’deki Kaçak Saray talanı başta olmak üzere başkentteki kentsel yapma politikalarına karşı yürüttüğü mücadele üzerine gerici Yeni Akit gazetesi, Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ı hedef gösteren ve hakaret dolu yayınlara imza atmıştı. Candan’ın Akit’in haberlerine açtığı dava sonuçlandı.

Sendika'da yer alan habere göre, Ankara 9. Asliye Hukuk Mahkemesi, gazetenin köşe yazarı Hasan Karakaya’ya açılan davayı Karakaya’nın ölümü nedeniyle reddederken, gazetenin 6 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

Candan, mahkemenin kararını şöyle değerlendirdi:


Atatürk Orman Çiftliği ve kent mücadelesinde, bir kadın olarak mücadele etmeyi içine sindiremeyenler, küçük düşürücü, yalan, iftira ve suç isnadı içeren haberler yazdılar. Yeni Akit ve yazarı Hasan Karakaya bunların başında geliyor. Kadınların mücadelesine katlanamayan yandaş medyadan tahsil edilecek 6 bin lira tazminatı kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağım. Kız çocukları okusun ve haddini bilmeyenlere karşı bilimin ve aklın gücüyle mücadele etsinler.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ