TRT’den İzmir Marşı açıklaması: Sansür söz konusu değil

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Polonya karşısında İzmir Marşı ile zafer sevinci yaşadığı anların yayınlanmamasına ilişkin açıklama yapan TRT, İzmir Marşı’na sansür uygulandığı iddiasını reddetti.

TRT, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Polonya’ya karşı galibiyetinin ardından İzmir Marşı ile zafer sevincini yaşadığı anların TRT'de yayınlanmamasına ilişkin açıklama yaptı. TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Zahit Sobacı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İzmir Marşı’na sansür uygulandığı iddialar reddedildi.

Karşılaşma Bulgaristan’da gerçekleştiği için resmi yayıncının da Bulgaristan olduğu aktarılan açıklamada, “Bulgaristan’daki yayın kuruluşundan verilen görüntülerin TRT’de herhangi bir kesintiye uğramadan aktarıldığı kaydedildi.


“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerlerimiz hepimizin ortak paydasıdır ve kimsenin tekelinde değildir” denilen açıklamada, iddiaların mesnetsiz olduğu ifadelerine yer verildi.

Sobacı tarafından yapılan yazılı açıklamanın tamamı şöyle:
 
Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Polonya karşısında İzmir Marşı ile zafer sevinci yaşadığı anların TRT’de yayınlanmaması sosyal medyada büyük tepki çekmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ