SGK Gazetecilere kumpas kurdu

SGK işe giriş çıkış tarihlerini değiştirerek gazetecilere "kumpas" kurdu.
Gazeteci ve yazarlara yönelik hak ihlallerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, SGK üzerinden gazetecilere kurulan son kumpası anlattı.  

Yarkadaş, KHK ile kapatılan Hayatın Sesi TV çalışanlarının aldıkları işsizlik ödeneğinin kesilmesi için SGK bürokratlarının yaptıkları organize kumpas yaptıklarını belirtti.

Hayatın Sesi TV'nin işçi ve emekçilerin sorunlarını dile getirdiği için AKP tarafından kapatıldığını belirten Yarkadaş, şöyle konuştu:


"İşçi sınıfının sesini kısmak için TV'nin kapısına kilit vuranlar, bununla da yetinmedi. Şimdi de işsiz bırakılan kanal çalışanlarının, emeğine göz koydular. Kanal çalışanlarının işe giriş ve çıkış tarihleri SGK tarafından bilgisayar üzerinde değiştirildi. Böylece, çalışanların işsizlik ödeneği kesildi. SGK resmen evrakta sahtecilik yapıyor."

RESMEN EVRAKTA SAHTECİLİK
SGK'nın bu tutumunun emekçilerin bugüne dek aldığı işsizlik ödeneklerinin geri ödenmesini de beraberinde getireceğini belirten Yarkadaş, "Hükümet ve bürokrasi aklını da vicdanını da kaybetmiş. Evrakta sahtecilik yapıyor, emekçilere bugüne dek verdikleri işsizlik ödeneklerini geri istiyorlar" dedi.

Konuyu TBMM gündemine taşıdığını belirten Yarkadaş, "Herkesin hukukunu koruması gerekenler, hukuksuzluğun mimarı haline geldiler. İktidar kendisiyle birlikte, her şeyi kokuşturdu ve çürüttü. Bu kadar zulümle abad olacaklarını sanıyorlar ama yanılıyorlar" ifadesini kullandı.​
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ