Kürtçe konuşan kadını yayından aldıran Didem Arslan Yılmaz: Sivaslı bir ailenin kızıyım!

Programına telefonla bağlanan kişiyi Kürtçe konuşmasının ardından yayından alan ve eleştirilerin hedefi olan Didem Arslan Yılmaz, “Sivaslı bir ailenin kızıyım, etnik ayrım yaptığımı söylemek tamamen gülünç” ifadeleriyle kendini savundu.

Show TV'de Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu “Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme” programına telefonla bağlanan Türkan Taşçı adlı kişi, Kürtçe konuşmaya başladıktan bir süre sonra ‘hakaret içeren ifadeler kullandığı’ gerekçesiyle yayından alındı.

Arslan'ın Kürtçeye yönelik tutumu ve “Burası Türkiye Cumhuriyeti” demesi kamuoyunun tepkisini çekti.


Hakkındaki eleştirilere sosyal medya hesabından yanıt veren Yılmaz, “Türkan hanımı, Kürt olduğu için yayından aldırmadım. Yeğenlerine hakaret ve küfürler ettiği için yayından aldım” diyerek kendini savundu. “Kürtçeye bir tepkim olamaz” ifadesini kullanan Yılmaz, hangi amaçla “Burası Türkiye Cumhuriyeti” dediğini ise açıklamadı.

“Sivaslı bir ailenin kızıyım” diyen Yılmaz'ın eleştirilere verdiği cevap şöyle:

“YEĞENLERİYLE ŞAKIR ŞAKIR TÜRKÇE KONUŞTU”

1-Dünkü yayınımıza, Urfa’dan gelen Hayriye Taşcı, “Babası benden 4 aylık bebeğimi kaçırıyor, bana yardım edin” diyerek, ablası Ayfer Taşcı ile birlikte programımıza katıldı. Kızlar aileleri tarafından tehdit aldıklarını söyleyip, öldürülmekten korkuyorlardı.

2- Yayın devam ederken kızların Halası Türkan hanım yayına bağlanmak istedi. Yeğenleriyle şakır şakır Türkçe konuştu, önce kızlara Türkçe hakaretler etti. Sonra da aniden kızlarla Kürtçe konuşmak istediğini söyledi.

3- Hala Türkan hanım, benim ve seyircimin kızlarla konuşmasını anlamamızı istemedi. Yeğenleriyle Kürtçe konuşarak, konuşulanları gizlemek istedi. Halanın bizden önceden tercüman talebi de olmadı.

4-Türkan hanımı, Kürt olduğu için yayından aldırmadım. Yeğenlerine hakaret ve küfürler ettiği için yayından aldım. Öyle olsa yeğenlerini yayına konuk etmezdim.

5- Kürtçeye bir tepkim olamaz. Yayında 'doğu dili' diye hiçbir ifadem de yok…

6- Hala Türkan hanım, Arapça da konuşmak isteseydi, İngilizce de konuşmak isteseydi, aynı tepkiyi gösterirdim. Çünkü, onun ne söylediğini bilmemiz gerekiyordu, kızların can güvenliğinden endişe ediyordum.

“SİVASLI BİR AİLENİN KIZIYIM”

7- Sivaslı bir ailenin kızıyım. Memleketimin doğusu batısı kuzeyi ve güneyi ile ilgili ayrım yaptığımı iddia etmek, hele etnik ayrım yaptığımı söylemek tamamen gülünç.

8- Yayının sadece 10 saniyesini servis edip sanki ortada bir siyasi tartışma varmış gibi linç başlatanların amacı “ülkenin fay hatlarını kaşımak”

Not: Bu arada Kürtçe konuşan vatandaşlarımızla hiçbir sorunum yok, yanlış anlayan varsa onlardan özür dilerim.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ