Jin News ve Gazete Yolculuk'a erişim engeli

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sansür uygulanan basın kuruluşlarına yenilerini ekledi. Mahkeme kararlarının ardından Jin News ve Gazete Yolculuk’un internet sitelerine erişim engeli getirildi.

Jin News haber ajansının yayın yaptığı “jinnews12.xyz” internet adresi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından bir kez daha erişime engellendi.

BTK mahkeme kararının ardından erişimini engellediği diğer basın kuruluşu ise ‘gazeteyolculuk.net’ sitesinden hizmet veren Gazete Yolculuk oldu.


Evrensel’de yer alan habere göre Diyarbakır 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı ile siteye getirilen erişim engeline dair BTK’den şu açıklama yapıldı:

“Bu internet sitesi (jinnews12.xyz) hakkında; Diyarbakır 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen 04/12/2020 tarih ve 2020/4213 D.İş sayılı karara istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır.” Bununla birlikte ajansa yeni adresi olan jinnews15.xyz bağlantısından erişilebiliyor.

Gazete Yolculuk da Twitter hesabından “İnternet sitemiz gazeteyolculuk.net adresi Antalya 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen karara istinaden BTK tarafından erişime engellendi. Sansüre karşı gerçeğin devrimci sesi susmayacak: En yakın zamanda yeni adresimiz ile yeniden yayında olacağız! #SansüreSon” mesajını paylaştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ