​Hürriyet'te Ayşe Arman da istifa etti

Demirören Medya Grubu'na ait AKP yanlısı Hürriyet Gazetesi'nden 40'tan fazla gazetecinin işine 'mektup'la son verildikten sonra, yazar Gülse Birsel istifasını verirken Ayşe Arman da benzer bir yol izledi ve istifa ettiğini duyurdu.
Arman, Instagram hesabından istifasını geçen hafta verdiğini açıkladı ve, "Hürriyet bitti, sevdiğim işe devam" ifadelerini kullandı.


Gazete, bir grup gazetecinin evine postayla tebligat göndermiş ve işten çıkarıldıkları belirtilmişti.

İşten çıkarılan isimler ise muhabir Arda Akın, otomotiv yazarı Emre Özpeynirci, spor ve ekonomi servisinden Ceyhun Kuburlu, teknoloji muhabiri Ahmet Can Şit, muhabir Ece Emre, editör Deniz Türsen, editör Deniz Dallı, editör Levent Korkut ve Kelebek'ten Nigar Akan.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar'ın işten çıkarmalardan haberinin olmadığı belirtilirken, Munyar da noter aracılığıyla gazete yönetimine istifa ettiği bilgisini göndermişti.

"Hürriyet bitti, sevdiğim işi yapmaya devam" diye yazan Arman, istifasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Hepinize nefis bir Pazar olsun. Enerjik ve iyiliklerle dolu 27 yıldır Pazar röportajları yapıyorum. Artık gazeteden değil, buradan paylaşacağım. Hürriyet bitti, sevdiğim işi yapmaya devam… Bugün Ceyda Düvenci röportajı var. Birazdan profildeki linkten okuyabilirsiniz. Gün içinde de Ceyda postları paylaşacağım. Tabii ki üzgünüm… 27 yıl, Ömer'le ilişkimden uzun… Resmen bir ömür…

Çok güzel günlerim oldu… Hürriyet'te doğdum ama yaşamaya devam edemeyeceğimi görüyorum. ..Yasımı kendi içimde yaşıyordum, ama o kadar çok soran oldu ki, paylaşmam icap etti… Peki o zaman: Geçen hafta, buradaki Türk konsolosluğundaki noter aracılığıyla aramızdaki sözleşmeyi feshettiğimi bildiren bir ihtarname yolladım. İstifa ettim yani. Şimdi yola devam. Buradan, çekimler, röportajlar, ne bileyim canımız ne isterse yaparız, hiç olmadığı kadar özgür… Ne dersiniz? Var mısınız? Bu yola benimle çıkar mısınız"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ