Halk TV, ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programını yayından kaldırdı

Halk TV, “Şimdiki Zaman Siyaset” programının yayından kaldırıldığını doğruladı. Kanal tarafından yapılan açıklamada, programın neden yayından kaldırıldığı belirtilmedi.

Halk TV, “Şimdiki Zaman Siyaset” programının yayından kaldırıldığını doğrulayan bir açıklama yaptı.

Kanal, Gürkan Hacır, Elfin Tataroğlu, İsmail Saymaz ve Barış Yarkadaş’a teşekkür etti.


Programın neden yayından kaldırıldığına ilişkin bir bilgi paylaşılmadı.

Erol Mütercimcimler’den ise katkı alınmaya devam edileceği belirtildi.

Halk TV’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

"ÖZGÜR YAYINCILIĞIMIZDAN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ"

“Saygıdeğer Halk TV izleyicisine,

Sosyal medyaya da yansıdığı üzere Şimdiki Zaman Siyaset programını sonlandırma kararı aldık. Gürkan Hacır, Elfin Tataroğlu, İsmail Saymaz ve Barış Yarkadaş kanalımıza uzunca bir süre katkıda bulundu. Bundan dolayı kendilerine öncelikle teşekkür ederiz.

Başka kurumlarda olduğu gibi Halk TV de, kurumsallaşma yolunda adımlar atarken, kâh yeni isim ve programlara yer veriyor, kâh bu tür kararlar almak durumunda kalıyor.

Halk TV, bir ihtiyaca cevap vermektedir. Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, daha demokratik, daha özgür bir Türkiye özlemiyle yayıncılık yapmaktadır. Başında Demokles’in kılıcı sallandırılırken bile bu çizgisini değiştirmemiş, değiştirmeyecektir. Gizlenenleri açığa çıkarmaya, görülmesi istenmeyenleri göstermeye devam edeceğiz. Özgür yayıncılık ve haberciliğimizden ödün vermeyeceğiz.

Özetle tüm kuşatılmışlığa rağmen, savunduğumuz değerlere bağlı kalarak, güçlü isimlerle Türkiye’nin nefes borusu olma iddiasından vaz geçmeyeceğiz.

Halk TV’yi bugüne taşıyan izleyicilerimize bu açıklamayı bir borç bildik. Saygılarımızla.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ