Dört paket sakızla hücrede soğuğa çözüm

Cumhuriyet Gazetesi kantin işletmecisi Şenol Buran, hücrede soğuğu sakızla çözmüş.
‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten ifadesi alınmadan tutuklanan, önce Metris Cezaevi’ne ardından Silivri Cezaevi’ne gönderilen ve önceki gün tahliye edilen Cumhuriyet Gazetesi'nin kantin işletmecisi Şenol Buran hücrede geçirdiği sekiz günü anlattı.

Silivri Cezaevi’nde ilk iki gün geçici olarak tek başına bir koğuşta kaldığını belirten Buran, sabah gardiyanı çağırıp tek böbrekli olduğunu ve 13 saattir su içmediğini söylediğini dile getirerek, “Ameliyat yerimi göstermemi istedi. Dikişli yerlerimi görünce ikna oldu ve 5 litre su verdi. İlk getirdikleri yemeğin üzerinde yağlar donmuştu. Çatal, kaşık vermediler, onun için dilekçe yazmamı istediler. Kalem kâğıt istedim onun için de dilekçe yazmamı istediler, absürd bir durumdu. Böylelikle iki gün elimle yemeğimi yedim” diye konuştu.

3 dakikalık radyo yayını


Olan biten hiçbir şeyden haberdar olamadığını dile getiren Buran, “Bir tek tavanda ufak bir hoparlörde TRT radyo açıktı. İki saatte bir haber veriliyor o da 3 dakika sürüyordu. İlk 3 dakikada Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Başbakan Yıldırım’ın konuşmaları veriliyordu. 8 gün boyunca onları dinledim. Gazete almak için 3 dilekçe yazdım ama gelmedi. Doğan Holding Ankara İdari Temsilcisi Barbaros Muratoğlu ve gazetemizin avukatı Bülent Utku’nun koğuşuna geçmek için 3 defa dilekçe verdim o da sonuçsuz kaldı” dedi.

Sakız formülü

Yılbaşı günü kaloriferlerin arıza sebebiyle yanmadığını, hücre penceresinden gelen soğuk havayı engellemek için dört paket sakız çiğneyip hava gelen yerleri kapattığını belirten Buran, kelepçeli olarak revire götürülüp serum takılıp iğne yapıldığını söyledi.

Buran, “Eve gidince 4 buçuk yaşındaki kızım bana 15 dakika sıkı sıkı sarıldı. Kızım bana sarılıp bırakmayınca bir şeyleri hissettiğini fark ettim” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ