"AYM üzerinden daha geniş bir af duyabilirsiniz"

Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın çıkışlarının hepsinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgisi ve onayı ile yapıldığı öne sürüldü.

Gazeteci Ahmet Takan, Korkusuz Gazetesi’nde yer alan yazısında; “Bülent Arınç, son günlerdeki çıkışlarının hepsini Tayyip Erdoğan’ın bilgisi ve onayıyla yapıyor. O bombaları, ‘Bülent Arınç yine vitesten atmış’ diye yorumlamayın. Yanılırsınız.  Sadece Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın salıverilmesi değil söz konusu olan. Yakın zamanda hem de Anayasa Mahkemesi üzerinden daha geniş bir af kararı duyarsanız da şaşırmayın.” ifadelerini kullandı.

"MHP KORİDORLARINDA AŞIRI TEDİRGİNLİK VAR"


Takan, MHP koridorlarında bugünlerde aşırı bir tedirginlik ve telaş hakim olduğunu ileri sürdüğü yazısında, “Her odada ‘acaba ne oluyor’ sorusuna yanıt aranıyor. ‘Tayyip Erdoğan vaz eçer’, ‘vazgeçmez’ diye papatya falına bakılıyor. ‘Vazgeçecek olsa Devlet Bahçeli ile pikniğe mi gidilirdi?’.. O kadarını bilemem ama değerli okurların elinde bir parametre olsun diye ifade edeyim” ifadesine yer verdi.

Takan, yakın bir zaman içinde herhangi bir sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da istifa haberini duyulabileceğini öne sürdü.

Takan, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“İstifa haberi alırsam ben şaşırmam. Siz de şaşırmayın! Ha o zaman, ‘Bu iş herhalde oluyor’ diyecek kıvama geliriz. Ufukta görünen güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş için biraz daha fazla umutlanabiliriz.”

"BİDEN İLE İLİŞKİ KURULMAYA ÇALIŞILIYOR"

Takan, yazısının son kısmında ise Erdoğan’ın ABD başkanlık görevine seçilen Joe Biden ile ilişki kurmak için arka kapı diplomasisi başlattığını belirterek, “Saraya ilk gelen haberler pek de iç açıcı değil. Zorlanıyorlar, olumlu, sevindirici haberler alamıyorlar, Erdoğan’ın elçilerine hâlâ kapılar aralanmıyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ