Ankapark’ı işletemeyen firmadan “tadilattayız” oyunu

İstifa ettirilen AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolara yaptırılan ancak bir türlü açılamayan Ankapark’ın belediyeye devredilmemesi için işletmeci firma direniyor.


Kira da ödemeyen firma, gerekçe olarak tadilatın sürmesini gösteriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) eski başkanı Melih Gökçek döneminde 750 milyon dolar harcanarak yapılan Ankapark’a ilişkin yeni bir gelişme daha yaşandı. İşletmeci firma tadilat gerekçesiyle açılamadıklarını öne sürerken, belediye de Ankapark’ı almak için harekete geçti.


“KAPATMADIK, TADİLAT YAPIYORUZ”

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; Ankapark’ta bulunan ve aylardır kullanılmayan çok sayıda oyuncak paslanmaya yüz tutarken, tesisteki makinalar kullanılmadığı için çalışamaz duruma geldi. Belediyenin, Ankapark’a yönelik mahkemeden hasar tespit raporu talep ettiği, rapor sonucuna göre tesise el konulacağı bildirildi. Tesisin ihale şartnamesinde yer alan, ‘Tesis kapatılırsa, işletme belediyeye geçer’ maddesinin, işletmeci firmanın, ‘tadilattayız’ savunması nedeniyle uygulanamadığı belirtildi. Firma yetkililerinin el koymayı önlemek için ABB’ye belirli aralıklarla dilekçe vererek, “Tesisi kapatmadık, tadilat yapıyoruz” dediği ifade edildi.

BELEDİYE ANKAPARK’IN GELECEĞİNİ VATANDAŞA SORACAK

Ankapark’ı devralmaya hazırlanan ABB, tesisin geleceğine ilişkin kararı vatandaşlara sorarak alacak. Pahalı binaların ve maliyetli konferans salonlarının atıl durumda kalmaması için belediye yönetimi, öncelikli olarak buraları değerlendirmeye çalışacak. Belediye, parkın yeniden çalıştırılması için gereken bakımın büyük maliyete yol açacak olması nedeniyle en ekonomik çözümü bulmaya çalışıyor.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ