Amberin Zaman'ın basın kartı iptal edildi

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, gazeteci Amberin Zaman’ın basın kartını iptal etti.
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Zaman’ın 'Yazılarıyla halkı kin ve düşmanlığa sevk ederek kutuplaşmaya neden olduğu' iddia edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ortaköy’deki terör saldırısı sonrası sosyal medyadan “IŞİD karşısındaki en etkili güç Suriyeli Kürtler ister hain diyebilirsiniz ne isterseniz diyebilirsiniz ama gerçek bu. YPG ve SDG’nin IŞİD’e karşı en etkin güç olduğu için ABD işbirliğini onlarla yapıyor ama bunu söyleyince hain sayılıyorsun. IŞİD’e karşı en etkin güç olan YPG ve SDG’ye saldırmaya devam edilecek mi acaba?” paylaşımıyla terör örgütüne yönelik sempatisini açıkça ortaya koyduğu belirtilen Zaman’ın “gerçek dışı değerlendirmelerde bulunarak Türkiye aleyhtarı propaganda yaptığı, “Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara sempatisi ve desteğinin tespit edilmesi nedeniyle milli güvenlik politikası gereği basın kartı iptal edilmiştir”.

TURGAY GÜLER HEDEF GÖSTERMİŞTİ


AKP'ye olan yakınlığıyla bilinen Güneş Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler oyuncu Memet Ali Alabora'yı ve gazeteci Amberin Zaman'ı hedef göstermişti.

Güler, İstanbul Ortaköy'de ünlü gece kulübü Reina'da gerçekleşen 39 kişinin yaşamını yitirdiği 65 kişinin de yaralandığı katliamı Alabora ve Zaman'ın planladığını söyleyerek "Reina'daki alçak saldırının faili Amerika'dır. Amberin Zaman ve Mehmet Ali Alabora da katliamın planlayıcısı. Sanatçı görünümlü hainler tıpkı Gezi darbe girişiminde olduğu gibi yine operasyona kalkıştı" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ