AKP'nin hedefindeki Bold Medya YouTube kanalına sansür girişimi

YouTube videolarına ulaşılamayan haber kanalı Bold Medya’dan açıklama geldi.

Kanaldan yapılan bilgilendirmede, “Birkaç gündür Bold YouTube kanalına girenler haberlere ulaşamıyor. Bizler de yeni videolar yayınlayamıyor ve sizlere ulaştıramıyoruz. Çünkü bir sansür girişimi ile karşı karşıyayız. Onlarca videomuzun yayından kaldırılması ve kanalımızın kapatılması için başvuru yapıldı. YouTube’un otomatik sistemi devreye girdi ve Bold Medya kanalı geçici olarak askıya alındı” ifadeleri kullanıldı.

Yaşanan krizin geçici olduğu ama hukuki sürecin uzun sürdüğünü belirten Kanal, YouTube’nin tüm kurallarına uyduklarını, başvurunun siyasi olduğunu belirtti.


“Yayınlarımız AKP iktidarını rahatsız ediyor. Bu yüzden kanalımız uzun süredir Türkiye’de kapalı. Fakat gerçeği öğrenmek isteyen yüzbinlerce insan her gün bir şekilde kanalımıza ulaşıyor. Bold’u Türkiye’de yasaklatmanın yeterli olmadığını görenler ikinci adımı atmış görünüyor.” ifadeleri kullanıldı.

Bu süreçte haklarını geri alacaklarını söyleyen Kanal’ın izleyicilerden iki önemli isteği var.

İlki askıya alınan Bold Medya YouTube kanalının takip edilmeye devam edilmesi, diğeri ise yeni kurulan Bold Plus YouTube kanalının takip edilmesi.

İşte o açıklama;
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ