‘Akit’ usulü gazetecilik: Bilgi Teknolojileri, Oktay Usta’nın ‘demokrasi pilavı’na karşı

Oktay Usta'nın, “demokrasi pilavı” ile gündeme geldiğini hatırlatan ve çalıştığı Samanyolu TV'nin kapatılmasıyla ortada kaldığını öne süren Akit, herkese açık yayınların varlığından "istihbari" çalışmayla haberdar olmuş.
Aşırı dinci ve provokatif yayınlarıyla bilinen Akit, yapılan istihbari çalışmada yemek tarifleriyle bilinen Oktay Usta’nın (Aymelek) izine ulaştığını yazdı. “Chef Oktay Usta” ismiyle Youtube’da hesap açan ve paylaştığı yemek tarifleriyle 82 bin 500 takipçiye ulaşan Oktay Aymelek’in hesabı ile ilgili olarak Akit, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun harekete geçmesinin beklendiğini yazdı.

Aymelek’in, “demokrasi pilavı” ile gündeme geldiğini hatırlatan, çalıştığı Samanyolu TV’nin kapatılmasıyla ortada kaldığını öne süren Akit, ustanın işsiz kaldığı dönemde İŞKUR’a işsizlik başvurusunda bulunduğunu belirtti.

AKİT’E GÖRE OKTAY USTA VE CAN DÜNDAR CEMAATİ BÖYLE YAŞATIYOR


Oktay Usta’nın yanı sıra Gülen Cemaatine yakın olduğu öne sürülen yayınlarda çalışanların Youtube’dan hesap açtığını kaydeden Akit, iddialarını şöyle sürdürdü:

“Ülke ülke gezip Türkiye’yi yalan sözlerle karalayan Can Dündar da, Youtube’daki “Özgürüz” isimli kanalı ile iftiralarını yayınlıyor. Türkiye’ye saldırmak için ‘F.TÖ’ye de hizmet eden ve terör örgütüne bağlılığını yaptığı haberlerle bilinen Dündar, Avrupa arenasında popülerliğini ihanet dolu açıklamaları ile artırıyor.

Gülen’in Onursal Genel Başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Erkam Tufan Aytav’ın da Youtube kanalına dikkat çeten Akit,  “Youtube’da ‘Erkam Tufan’la 30 dakika’ isimli bir program hazırlıyor…” diyerek eleştirdi.

Benzer yayınları Saray güdümündeki Sabah, Star gibi diğer yayınların da yaptığı görüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ