A Haber muhabiri Lamia Ayhan TRT’de haber müdürü oldu

Erdoğan tarafından 6. Anadolu Medya Ödülleri'nde 'en iyi muhabir' seçilen A Haber’in cumhurbaşkanlığı muhabiri Lamia Ayhan, TRT Haber’e ‘Haber Müdürü’ sıfatıyla transfer oldu.

A Haber’de cumhurbaşkanlığı muhabiri olarak görev yapan Lamia Ayhan, TRT Haber’e transfer oldu. Ayhan, kanalda ‘Haber Müdürü’ sıfatıyla görev yapacak. BirGün’ün aktardığına göre Ayhan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 6. Anadolu Medya Ödülleri’nde ‘en iyi muhabir’ seçilmişti.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kısa bir süre önce yapısında değişikliğe gidilen kamu kurumu Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda (TRT),  geçtiğimiz aylarda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdürlüğe de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı atanmıştı.


Kanalın Yönetim Kurulu üye sayısı da 7’den 9’a çıkarılmış, Hilal Kaplan gibi hükümet yandaşı isimler de yönetime alınmıştı.

Kaplan’ın dışında yönetim kuruluna, Atakan Yılmaz, Meryem İlayda Atlas Çetin, Mücahid Eker, Oğuz Göksu, Oğuzhan Bilgin ve Veysel Kurt dahil edilmişti.

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: ALTUN, ‘PATRON BENİM’ DİYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, TRT’ye atamaların liyakat ilkesine uymadığını belirterek, “AKP içerisindeki çeşitli kanatların kavgasının sonucu olarak, bu atamalar gerçekleştirilmiştir. Kadro oluşturmuş artık devletin resmi yayın organlarında ‘patron benim’ diyor Fahrettin Altun” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ