Star Wars'un Prenses'i hayatını kaybetti

"Yıldız Savaşları" serisinde rol alan tanınmış oyuncu Carrie Fisher (60), geçirdiği kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Geçen cuma günü Londra’dan Los Angeles’a seyahat ederken uçakta kalp krizi geçiren "Star Wars" (Yıldız Savaşları) serisinin ünlü yıldızı Fisher, yoğun bakımdaki 4 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. 

Oyuncunun kızı Billie Lourd’un sözcüsü, sanatçının sabah saatlerinde yaşamını yitirdiğini duyurdu ve “Dünya onu sevmişti, çok özlenecek” ifadelerini kullandı.

Yıldız Savaşları serisinin "Leia Organa"sı olarak tanınan oyuncu, kısa süre önce piyasaya çıkan otobiyografi türündeki kitabının tanıtımı için çıktığı seyahatten dönerken, uçağın Los Angeles’a inişine 15 dakika kala kalp krizi geçirmişti. Los Angeles UCLA Medical Center’da yoğun bakıma alınan Fisher, cuma gününden beri yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu.


Amerikalı yıldız Debbie Reynolds’ın kızı olan ve 1977 tarihli Yıldız Savaşları filminde "Prenses Leia"yı canlandırarak tarihe geçen Carrie Fisher’ın ölümü, oyuncunun hayranları ve Hollywood camiasını yasa boğdu. 

Genç yaşlarda Hollywood’a adım atan Fisher’ın “Bipolar bozukluk” rahatsızlığı ile mücadele ettiği ve verdiği röportajlarda sıklıkla ilaç bağımlılığını itiraf ettiği biliniyordu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ